BDAR
Close

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Vaikų literatūros premija

Vaikų literatūros premiją įsteigė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Dviejų dalių premija skiriama rašytojams – už nuopelnus vaikų literatūros srityje kultūros, švietimo darbuotojams, literatūrologams – už nuopelnus vaikų literatūros ir skaitymo populiarinimo srityje: už projektus, literatūrines-kūrybines akcijas, literatūros kritiką ir kt.

Premijos tikslas – skatinti Lietuvos rašytojus kurti vaikams skirtas knygas, įvertinti švietimo, visuomeninių ar privačių įstaigų bei asmenų indėlį populiarinant vaikų literatūrą ir knygų skaitymą, ugdant vaikų estetines, bendražmogiškas ir pilietines vertybes, skleidžiant naujas, originalias kūrybos iniciatyvas.

Kandidatai savo darbus iki gruodžio 31 d. turi pristatyti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriui (adresas A. Volano g. 2, 01124, Vilnius).

Premijos dydis – 100 BSI. Iš jų 60 BSI – už literatūros kūrinį ar kūrinius) ir 40 BSI – už nuopelnus vaikų literatūros ir skaitymo populiarinimo srityje. Premija teikiama kiekvienų metų balandžio 2-ąją – Tarptautinę vaikų knygos dieną.

Vaikų literatūros premijos skyrimo nuostatai 

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-02-20