DUK
-
Neformalusis vaikų švietimas 4
-
Formalųjį švietimą papildantis ugdymas
4
-
1.
Kada mokiniui, besimokančiam muzikos mokykloje, yra išduodamas ministro nustatytos formos Neformaliojo vaikų švietimo pažymėjimas?
Pažymėjimas mokiniui išduodamas baigus FŠPU programą. Baigęs muzikos ar meno mokyklą mokinys įprastai turi gauti du pažymėjimus: vieną - baigęs pradinio muzikinio FŠPU programą, kitą – baigęs pagrindinio muzikinio FŠPU programą.
Atnaujinta: 2022 03 09
-
2.
Ar gali muzikos ar meno mokykla gauti NVŠ krepšelio lėšas?
Taip, gali, tačiau tik neformaliojo vaikų švietimo programoms finansuoti (ne FŠPU programoms).
Atnaujinta: 2022 03 09
-
3.
Kam FŠPU programas vykdančios mokyklos gali naudoti valstybės lėšas, skirtas pagal Mokymo lėšų apskaičiavimo, paskirstymo ir panaudojimo tvarkos aprašą?
Šios valstybės biudžeto lėšos yra paskirstomos savivaldybės ir nevalstybinėms švietimo įstaigoms, atsižvelgiant į Mokinių registre nurodytą mokinių, besimokančių pagal FŠPU ugdymo programas, skaičių. Švietimo įstaigos šias lėšas gali skirti apmokėjimui už darbą mokytojams, dirbantiems pagal FŠPU programas, taip pat jų kvalifikacijai tobulinti, įsigyti prekes ir paslaugas, reikalingas su šioms programoms įgyvendinti.
Atnaujinta: 2022 03 09
-
4.
Kaip galima gauti valstybės skiriamas FŠPU lėšas?
Būtina sąlyga gauti šias lėšas - institucija turi turėti teisę įgyvendinti FŠPU programas (pagal Švietimo įstatymo 15 straipsnio 2 punktą). Parengtas ir įgyvendinamas FŠPU programas reikia užregistruoti Neformaliojo švietimo programų registre, sudaryti mokymo sutartis su mokinių tėvais dėl mokinio ugdymo pagal FŠPU programą. Mokinių registre būtina pažymėti programą lankančius mokinius. Savivaldybė savo nustatyta tvarka savivaldybės ir nevalstybinėms mokykloms FŠPU lėšas skiria pagal Mokinių registre užregistruotų mokinių skaičių.
Atnaujinta: 2022 03 09
-
-
Formalųjį švietimą papildantis ugdymas
4