BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Testas, norintiems stoti į Ukrainos aukštąsias mokyklas / Тест для вступу до вищих навчальних закладів України / Test for admission to Ukrainian higher education institutions

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Ukrainos švietimo ir mokslo ministerija sudaro galimybes ukrainiečiams laikyti nacionalinį stojamąjį testą, kuris reikalingas norint pradėti pirmosios pakopos arba vientisąsias studijas Ukrainos aukštosiose mokyklose.

Ukrainiečiai abiturientai testą laikys nuotoliniu būdu Kaune, Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje.

Ukrainos švietimo ir mokslo ministerija parengė testą, kuris apims ukrainiečių kalbos, Ukrainos istorijos ir matematikos dalykus. 

Testo organizavimu ir darbuotojų paieška rūpinasi Ukrainos ambasada. Kviečiami prisidėti visi mokytojai, galintys bendrauti rusų kalba.

Testo rezultatą mokinys matys iš karto, baigęs testą. Išlaikymo ribos nėra. Sertifikatai nebus išduodami. Testavimo duomenys keliaus į specialią duomenų bazę Ukrainoje.  

Numatomos trys testo laikymo sesijos:

Stojantiesiems į bakalauro studijas

Pagrindinė sesija vyks liepos 22 – rugpjūčio 4 dienomis.

Papildoma – rugpjūčio 17–18 dienomis.

Specialioji – rugsėjo 14–15 dienomis.

Centras egzaminui turės pasirengti birželio 21–liepos 7 d.

Stojantiems į magistratūros studijas

Pagrindinė sesija vyks rugpjūčio 10–17 d.

Pakartotinė sesija – rugsėjo 7–10 d.

Specialioji sesija – rugsėjo 30–spalio 3 d.

Iki gegužės 30 d. Ukrainos testavimo centre buvo užsiregistravę 343 abiturientai iš Lietuvos. Tiems, kurie nežinojo ir nespėjo, bus rengiama papildoma registracija. Dėl to reikėtų kreiptis į Ukrainos testavimo centrą nurodytais kontaktais. 

Aktuali informacija ukrainiečiams abiturientams, planuojantiems stoti į Ukrainos aukštąsias mokyklas, skelbiama Ukrainos testavimo centro portale

Informacija anglų ir ukrainiečių kalbomis Lietuvos mokyklų vadovams ir mokytojams, dirbantiems su ukrainiečiais abiturientais skelbiama čia.  

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-06-01