BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Visos naujienos

pexels-karolina-grabowska-8106547.jpg
2022 06 30
Didinamas aukštojo mokslo prieinamumas: finansinė šeimos padėtis neturi būti kliūtimi studijuoti

Didinamas aukštojo mokslo prieinamumas pažeidžiamoms visuomenės grupėms – žmonėms, kurie dėl nepalankių sąlygų negalėjo siekti aukštojo mokslo, nors atitinka priėmimo į aukštąjį mokslą reikalavimus ir yra gabūs. Tokias galimybes atveria šiandien Seime priimtos Mokslo ir studijų įstatymo pataisos. 

3I1A4486.jpg
2022 06 30
Pokyčiai aukštajame moksle suteiks aiškumo ir paskatins stiprinti mokslo ir studijų kokybę

Ministerija siekia tiksliau apibrėžti aukštųjų mokyklų atsakomybes, sudaryti galimybes vykdyti tarpkryptines studijas. Užsibrėžta kolegijose stiprinti praktinę, taikomųjų tyrimų, eksperimentinės plėtros (MTEP) bei meno veiklą, padidinti dėstytojų - praktikų skaičių, išplėsti praktikos laikotarpį iki vienerių metų. 

IMG_6959.jpg
2022 06 29
J. Šiugždinienė: visi sportininkai valstybei vienodai svarbūs ir reikalingi

Aukščiausias vietas pasaulio ir Europos čempionatuose iškovoję sportininkai su negalia ir jų treneriai bus apdovanojami tokio pat dydžio valstybės premijomis kaip ir sportininkai, neturintys negalios. 

DSC_0501.jpg
2022 06 29
J. Šiugždinienė: turime sudaryti pačias geriausias sąlygas R. Meilutytei ir kitiems plaukikams

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė šiandien ministerijoje pasveikino plaukikę Rūtą Meilutytę, ką tik iškovojusią įspūdingas pergales pasaulio plaukimo čempionate. 

IMG_6866.jpg
2022 06 29
Ministerija skelbia papildomą tarptautinių aukšto meistriškumo sporto varžybų finansavimo konkursą

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skelbia dar vieną kvietimą šalies sporto šakų federacijoms, neįgaliųjų sporto organizacijoms teikti paraiškas jų organizuojamų tarptautinių aukšto meistriškumo sporto (TAMS) varžybų finansavimui gauti. Varžybų finansavimui preliminariai numatyta apie 150 tūkst. eurų. 

3.jpg
2022 06 28
Ministrė sveikino pasaulio plaukimo vicečempioną paralimpietį E. Mataką

Šiandien švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė dar kartą su pergalėmis Tarptautinio paralimpinio komiteto pasaulio plaukimo čempionate pasveikino plaukiką Edgarą Mataką ir jo trenerį Ramūną Leoną. 

pexels-andrea-piacquadio-3755440.jpg
2022 06 27
Priimta: nuo liepos 1 d. didėja valstybės stipendijos sportininkams, jas gaus didesnis būrys atletų

Šiandien Seimui priėmus Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlomus Sporto įstatymo pakeitimus, nuo liepos 1 d. didės valstybės stipendijų dydžiai visiems sportininkams, stipendijos bus skiriamos didesniam atletų ratui, o kartu su stipendija valstybės lėšomis jiems bus suteikiamos ir socialinės garantijos. 

IMGP7169.jpg
2022 06 27
Įtraukusis ugdymas – mokykloms ir vertybė, ir iššūkis

Kiekvienas žmogus, kad ir koks jis būtų, – aukštas žemas, su antsvoriu ar be jo, brunetas ar blondinas, vyras ar moteris, sergantis ar sveikas, turintis negalią ar ne, – yra vertybė. Nuo šio supratimo prasideda kalba apie įtraukųjį ugdymą. Nuo supratimo, kad, nepriklausomai nuo to, kokie mes esame, visi turime teisę gyventi kartu, neužsidaryti savo vidinėse grupėse, ...

pexels-chokniti-khongchum-3938022.jpg
2022 06 23
Antrus metus mokslininkų grupių projektams numatyta skirti 13 mln. eurų, paskelbtas dvyliktas paraiškų konkursas

Lietuvos mokslo taryba paskelbė dvyliktą mokslininkų grupių projektų kvietimą teikti paraiškas, tradiciškai jis sulaukia daugiausiai paraiškų per metus. Naujiems iki 36 mėnesių moksliniams tyrimams mokslininkų pasirinkta tema iš viso skiriama 13 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų.

demo (672).jpg
2022 06 23
Bendrose lietuvių ir ukrainiečių stovyklose atostogaus beveik 4 tūkst. vaikų

Jau birželio pabaigoje prasidėsiančiose trisdešimt trijose vasaros stovyklose kartu atostogaus lietuvių ir ukrainiečių vaikai. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos skelbtam konkursui buvo pateiktos 85 švietimo paslaugų teikėjų paraiškos. 

76 pamokoje.jpg
2022 06 22
Nuo rugsėjo mokyklose stiprinamas profesinis orientavimas

Nuo naujų mokslo metų bendrojo ugdymo mokyklose, profesinio mokymo įstaigose stiprinama profesinio orientavimo sistema, bus steigiami nauji karjeros specialistų etatai. Profesinio orientavimo paslaugos bus teikiamos jau nuo pirmos klasės.   

pexels-max-fischer-5212325.jpg
2022 06 22
Viceministras R. Skaudžius: patrauklią mokytojų karjeros ir atlygio sistemą turime sukurti kartu

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pradėjo konsultacijas dėl Pedagogų karjeros modelio. Pirminis karjeros modelio projektas buvo pristatytas gegužę ir šiuo metu peržiūrimas pagal gautus siūlymus. Netrukus vėl bus rengiamos viešos diskusijos ir tariamasi toliau. 

Įrašų
puslapyje
1 2 3 4 ... 37 Pirmyn