Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas ieško naujo vadovo (-ės). Paraiškas dalyvauti instituto direktoriaus (-ės) konkurse teikti galima iki spalio 11 d. imtinai.
Pretendentai turi turėti humanitarinių mokslų daktaro laipsnį, ne mažiau kaip 3 metų dalyvavimo patirties tarptautinio lygio mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) projektuose bei mokslinių publikacijų tarptautiniuose leidiniuose, mokėti anglų kalbą ir atitikti kitus reikalavimus.
Institutas vykdo valstybei ir visuomenei svarbius ilgalaikius lituanistinius mokslinius tyrimus, socialinę ir kultūrinę lituanistikos plėtrą, jis turi ypatingos nacionalinės svarbos statusą. Tikimasi, kad naujasis vadovas imsis lyderystės stiprinant instituto veiklą, didinat jo žinomumą tarptautinėje erdvėje.
Instituto vadovo atlyginimas siekia per 5,1 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių.
Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas yra valstybinis mokslinių tyrimų institutas, pavaldus Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai. Tai – pagrindinė lietuvių literatūros ir tautosakos mokslo institucija, kurioje dirba daugiausia šias tematikas tiriančių mokslininkų, doktorantų ir kitų tyrėjų.
Institute vykdomi ilgalaikiai fundamentiniai lietuvių literatūros, tautosakos, senosios Lietuvos literatūros paveldo tyrimai, kaupiamas literatūros ir tautosakos paveldas. Institutas yra sukaupęs vieną gausiausių pasaulyje lietuvių literatūros ir folkloro archyvų.
Taip pat institutas rūpinasi lituanistikos plėtra Europos ir pasaulio mokslo erdvėje, moksliniais tyrimais prisideda prie Lietuvos visuomenės ir valstybės kultūrinio tapatumo stiprinimo.
Šiuo metu institute dirba 115 darbuotojų, 78 iš jų – tyrėjai. Instituto biudžetas pernai sudarė 4,1 mln. eurų.
Su visais konkurso reikalavimais pretendentams galima susipažinti čia.
Atnaujinimo data: 2024-10-11
Papildyta ir naujai parengta metodinė medžiaga mokytojams, dirbantiems pagal atnaujintas programas
Ministrė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė susitiko su Charkivo muzikos licėjaus bendruomene
ŠMSM ir LMT atstovai Norvegijoje aptarė bendradarbiavimą mokslinių tyrimų srityje