Vyriausybė pritarė Mokslo ir studijų įstatymo pataisoms dėl mokslininkų atlyginimų koeficientų didinimo
Valstybiniuose mokslinių tyrimų institutuose dirbančių mokslininkų, tyrėjų pareiginės algos koeficientai nuo naujų mokslo metų didės 8 proc., tai galios visoms pareigybių grupėms. Tokioms Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos parengtoms Mokslo ir studijų įstatymo pataisoms šiandien pritarė Vyriausybė. Įstatymo pataisos dar bus teikiamos Seimui.
„Laikomės Nacionalinio susitarimo dėl švietimo politikos nuostatų, kad dėstytojų ir mokslo darbuotojų vidutinio darbo užmokesčio santykis su šalies vidutiniu darbo užmokesčiu sudarytų 150 proc., taip pat Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties šiemet patikslintų nuostatų, pagal kurias ir buvo numatyta kitąmet atlyginimus padidinti ne mažiau kaip 8 proc.Kitąmet nuo rugsėjo mokslo darbuotojų, kitų tyrėjų ir dėstytojų bei neakademinių darbuotojų darbo užmokestis didės 8 proc.“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministras Justas Nugaras.
Įstatymų pakeitimai, kuriems pritarė Vyriausybė, susiję tik su institutų mokslo darbuotojų ir tyrėjų darbo užmokesčio nustatymu, tačiau 8 proc. didės ir aukštosiose mokyklose dirbančių dėstytojų, mokslo ir neakademinių darbuotojų darbo užmokesčio fondas. Kadangi aukštosios mokyklos yra autonomiškos, jos pačios nustato darbuotojų darbo apmokėjimo tvarką. 2025–2027 m. biudžeto projekte visų valstybinių mokslo ir studijų institucijų (mokslinių tyrimų institutų, universitetų ir kolegijų) darbuotojų darbo užmokesčiui padidinti nuo 2025 m. rugsėjo 1 d. numatyta 18,8 mln. eurų.
Nuo kitų metų rugsėjo padidinus atlyginimus institutų darbuotojams, įskaitant vadovus, visus mokslo darbuotojus, pareiginė alga bruto galėtų kilti nuo 179 iki 446 Eur, tyrėjams – 196–232 Eur.
Kaip numatyta šių metų spalįŠvietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir keturių švietimo profesinių sąjungų pasirašytoje atnaujintoje Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinėje sutartyje, nuo kitų mokslo metų 8 proc. didės ir vidutinis mokytojų, švietimo pagalbos specialistų darbo užmokestis.
Vidutinis mokytojų darbo užmokestis per šios Vyriausybės kadenciją nuo 2020 m. iki 2024 m. pabaigos išaugo 77 proc., mokslininkų, dėstytojų ir tyrėjų – 83 proc.
Nuotr. pexels.com