BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Apdovanoti mokiniai, garsinantys Lietuvos vardą tarptautiniuose konkursuose ir olimpiadose

Data

2018 12 18

Įvertinimas
0
IMG_9821.JPG

Gruodžio 18 d. Valdovų rūmuose Vilniuje rinkosi gabiausi šalies mokiniai ir jų mokytojai. Čia vyko 2018 metais tarptautinėse olimpiadose ir konkursuose dalyvavusių mokinių, juos ruošusių mokytojų ir komandų vadovų pagerbimo šventė.
 
„Mintis aplankyti tolimas šalis ir susipažinti su mokiniais iš viso pasaulio daug kam skamba viliojančiai, motyvuoja tobulėti ir pelnyti prizinę vietą tarptautiniame konkurse. Tokie konkursai duoda neįtikėtinai daug patirties visiems dalyviams, kaip davė ir man. Svajonė nuvykti į tarptautinę olimpiadą ir iškovoti medalį skatina siekti daugiau žinių nei siūlo bendrojo ugdymo programa, tai suteikia pranašumą ir padeda būsimoms studijoms, moko konkurencingumo, dovanoja išskirtines pažintis ir naujų draugų. Dėkoju tėvams ir ypač mokytojams, kurie negailėjo savo laiko, kad padėtų mums įgyti tokios neįkainojamos patirties“, – kalbėjo tarptautinės geografijos olimpiados aukso  medalio ir Baltijos šalių geografijos olimpiados sidabro medalio laimėtojas Vilniaus licėjaus mokinys Domantas Kuryla.
 
Susirinkusius į renginį sveikino ir už Lietuvos vardo garsinimą padėkojo Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. „Rezultatai, kurių pasiekėte, yra ne tik jūsų asmeniniai, bet ir jūsų mokytojų bei visos Lietuvos pasiekimai. Jūsų laimėjimai tarptautinėse olimpiadose ir konkursuose yra mūsų šalies vizitinė kortelė užsienyje, parodanti, kokių gabių žmonių turime. Tikriausiai dauguma jūsų jau žino, ką norėsite veikti ateityje, tačiau, kad ir kur nuspręstumėte studijuoti – Lietuvos ar užsienio universitetuose – nesirinkite būsimos profesijos pagal jos populiarumą, rinkitės studijuoti ir dirbti, tai, kas jums tikrai įdomu“, – sakė premjeras.
 
Renginio metu apdovanoti ne tik tarptautinių olimpiadų ir konkursų dalyviai, bet ir įteiktas Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos specialusis prizas. Šiais metais jis skirtas Kauno technologijos universiteto gimnazijos mokinei Gabijai Jurkevičiūtei. 
 
Šiemet 24-iuose tarptautiniuose renginiuose dalyvavo 94 mokiniai. Į Lietuvą jie parsivežė 42 medalius (5 aukso, 17 sidabro, 20 bronzos), du specialiuosius prizus, du komandinius sidabro ir bronzos medalius, 10 pagyrimo raštų.
Mūsų šalies delegacijų nariai sėkmingai atstovavo Lietuvai tiek kaimyninėse, tiek tolimiausiose pasaulio valstybėse, tokiose kaip Kanada, Botsvana, Japonija, Kinija.