BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Bus aptariami mokyklų kompiuterizavimo rezultatai ir perspektyvos

Data

2002 01 01

Įvertinimas
0

Lapkričio 28 d. 9 val. Pedagogų profesinės raidos centre (Didlaukio g. 82, Vilnius) vyks konferencija “Informacinės technologijos mokykloje”. Konferencijoje dalyvaus ir pranešimus skaitys švietimo ir mokslo ministras dr. Algirdas Monkevičius, UNESCO Informacinių technologijų švietime instituto direktorius akad. V. G. Kinelevas, Danijos, Rusijos, Vokietijos aukštųjų mokslų atstovai, Lietuvos mokslininkai, mokytojai, verslininkai. Konferencijoje bus pristatomi informacinių ir komunikacinių technologijų diegimo rezultatai Lietuvos švietime, aptartos ateities perspektyvos. Taip pat bus susipažįstama su užsienio šalių patirtimi diegiant informacines ir komunikacines technologijas švietime.

Per pastaruosius metus Lietuva atliko didžiulę pažangą kompiuterizuojant mokyklas. Dar 2000 m. vienam kompiuteriui teko 60 moksleivių. Šiemet šis santykis sumažėjo dvigubai, ir vienam kompiuteriui bendrojo lavinimo mokyklose tenka 31 moksleivis, o 9-12 kl. – 13 moksleivių.

Mokyklos ne tik aprūpinamos kompiuterine įranga. Pedagogai mokomi taikyti informacines technologijas savo darbe. 50 proc. 9-12 kl. mokytojų išklausė kompiuterinio raštingumo kursus.

Numatoma, kad per dvejus ateinančius metus visi mokiniai ir mokytojai galės naudotis internetu, o 2005 m. vienas kompiuteris teks 10 bendrojo lavinimo mokyklos moksleivių.

Konferenciją “Informacinės technologijos mokykloje” organizuoja UNESCO informacinių technologijų švietime institutas ir Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo informacinių technologijų centras.Informacijos ir ryšių su visuomene
sektoriaus vadovė Nomeda Barauskienė
tel. 274 31 85