BDAR
Close

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Bus finansuojami kūrybinės dokumentikos filmai apie Lietuvos istoriją ir kultūrą

Data

2010 01 01

Įvertinimas
0

Plėtojant kultūrinę edukaciją, formalųjį ir neformalųjį švietimą, profesionalųjį meną ir nacionalinės kultūros sklaidą užsienyje, bus kuriami kūrybinės televizinės dokumentikos filmai aktualiomis Lietuvos istorijos ir kultūros temomis. Tai numatyta bendru švietimo ir mokslo ministro Gintaro Steponavičiaus ir kultūros ministro Arūno Gelūno sutarimu, kuriuo buvo patvirtinta ir šio projekto finansavimo tvarka 2011–2013 m.
Kiekvienais metais planuojama sukurti po vieną pilnametražį televizinį kūrybinės dokumentikos filmą arba kelių (3–5) serijų televizinį kūrybinės dokumentikos filmą apie iškilią Lietuvos kultūros asmenybę, kultūros, istorijos įvykį ar reiškinį. Šiam tikslui abi ministerijos įsipareigoja skirti po 500 tūkst. Lt. Aktualias Lietuvos istorijos ir kultūros temas siūlys Kultūros bei Švietimo ir mokslo ministerijų sudaryta darbo grupė.

Artimiausiu metu Kultūros ministerijos ir Švietimo ir mokslo ministerijos interneto svetainėse ir visuomenės informavimo priemonėse bus paskelbtas konkursas.

Paraiškas galės teikti kino kūryba ir kino veikla užsiimantys juridiniai asmenys, kino meno ir televizijos profesionalai. Jas vertins mišri, įvairias kultūros bei mokslo disciplinas ir sritis atstovaujančių narių konkurso paraiškų vertinimo komisija.
Konkurso taisyklės ir paraiškos skelbiamos ministerijos tinklalapyje: https://smsm.lrv.lt/naujienos/nteises_aa.htm

Elona Bagdanavičienė
Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė
Tel. (8 5) 2191213