BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


D. Pavalkis kartu su ES mokslo ministrais diskutuos apie mokslo atvirumą visuomenei

Data

2014 12 04

Įvertinimas
0
ZEN_3111.jpg

Gruodžio 5 d. švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis dalyvaus ES Konkurencingumo tarybos mokslinių tyrimų dalies posėdyje Briuselyje. ES šalių narių mokslo ministrų susitikimo metu bus apžvelgti bendros Europos mokslinių tyrimų erdvės kūrimo klausimai, vyks politiniai debatai dėl mokslo atvirumo visuomenei.

„Natūralu, kad mokslo pažanga kelia etinius klausimus. Jie gali būti išspręsti Europai renkantis atsakingo mokslo kelią, skatinant atvirumą ir skaidrumą mokslinių tyrimų, technologijų ir inovacijų politikoje. Europai reikia aiškios mokslo, technologijų ir inovacijų atvirumo ir skaidrumo vizijos. Būtina sudaryti galimybes visoms suinteresuotoms šalims įsitraukti į mokslo, technologijų ir inovacijų politikos formavimo procesą”, – sako Lietuvos švietimo ir mokslo ministras.

ES šalių narių mokslo strategai taip pat aptars bendros Europos mokslinių tyrimų erdvės kūrimą bei mokslinių tyrimų ir inovacijų įtaką ekonomikos augimui. Kaip pabrėžia D. Pavalkis, itin svarbu, kad moksliniams tyrimams ir inovacijoms skirtos investicijos būtų panaudotos kokybiškai ir veiksmingai.

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
El. paštas [email protected], tel. (8 5) 219 1130