BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


D. Pavalkis pabrėžia švietimo ir mokslo vaidmenį užtikrinant tvarią sveikatos sistemą

Data

2013 11 19

Įvertinimas
0
Mokslininkams.jpg

Lapkričio 19 d. vykstančioje Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai konferencijoje „Tvarios sveikatos sistemos darniam Europos vystymuisi“ ministras Dainius Pavalkis akcentavo medicinos mokslo ir studijų vaidmenį užtikrinant sveikatos sistemos efektyvumą.

„Piliečių sveikata neginčijamai svarbi valstybėms ir visuomenėms – tik sveiki gyventojai gali realizuoti savo socialinį ir ekonominį potencialą. Mokslas vaidina itin didelį vaidmenį ieškant efektyvių sveikatos sprendimų. Neabejojame, kad naujoji ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programa „Horizontas 2020”, kurios sėkmingu ir savalaikiu startu šiuo metu rūpinasi ES Tarybai pirmininkaujanti Lietuva, atvers Europos mokslui naujus kelius sveikatos srityje. Tikimės, kad naujosios galimybės bus efektyviai išnaudotos“, – sako šį pusmetį ES šalių narių švietimo ir mokslo ministrų susitikimams vadovaujantis D. Pavalkis.

Kaip pabrėžia Lietuvos švietimo ir mokslo ministras, labai svarbu, kad Europos piliečiai gautų aukštos kokybės sveikatos priežiūrą.


Lapkričio 19-20 d. vykstančioje konferencijoje „Tvarios sveikatos sistemos darniam Europos vystymuisi“ dalyvauja svarbiausi Europos Sąjungos sveikatos politiką formuojantys asmenys. Pagrindinė konferencijos tema – ekonominė vertė, kurią sukuria sveikatos sektorius. Pranešimuose akcentuojama, jog lėšos, skirtos sveikatos sistemai, yra ne išlaidos, o kryptinga ir ilgalaikė investicija į Europos gyventojų sveikatą ir tvarų Europos ekonomikos augimą. Konferencijoje aptariami Europos šalių gyventojų sveikatos netolygumai bei pagrindinės jų priežastys, pabrėžiama inovacijų svarba bei pristatomi efektyvūs veiksmai situacijai keisti.

Konferenciją organizuoja Sveikatos forumas kartu su Švietimo ir mokslo, Užsienio reikalų bei Sveikatos apsaugos ministerijomis, taip pat nevyriausybinėmis Europos organizacijomis: Europos visuomenės sveikatos aljansu, Europos pacientų forumu ir Europos farmacijos pramonės ir asociacijų federacija. Renginyje laukiama 400 dalyvių, taip pat pranešėjų ir svečių iš Europos Komisijos, Pasaulio sveikatos organizacijos, Europos Sąjungos šalių.


Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
El.p. [email protected]