BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


D. Pavalkis: parama moksliniams tyrimams ir inovacijoms įgyvendinant „Horizontas 2020“ programą paskatins Europos augimą

Data

2013 11 21

Įvertinimas
0
DPeu.jpg

 2013 m. lapkričio 21 d. ES Tarybai pirmininkaujanti Lietuva sveikina Europos Parlamentą, balsavimu plenarinėje sesijoje Strasbūre lapkričio 20 d. pritarusį „Horizontas 2020“ programai.

„Šiandieniniu balsavimu Europos Parlamentas užbaigė pirmąjį susitarimo dėl H2020 paketo svarstymą ir sudarė sąlygas laiku įgyvendinti programą. Šiuo rezultatu gali džiaugtis mokslininkai, mažos ir vidutinės įmonės, visa Europa“, – sako Lietuvos švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

Pasak ministro, ši programa padės įgyvendinti naujoves, kurios bus ypač reikšmingos užtikrinant tvarų ekonomikos augimą ir kuriant naujas darbo vietas Europoje. Lietuvos ministras padėkojo Europos Parlamentui ir Komisijos derybų vykdytojams už nenuilstamas pastangas ir norą siekti kompromiso, kad būtų pasiekti geri rezultatai derybose dėl šių svarbių dokumentų. Jis taip pat padėkojo trims anksčiau ES Tarybai pirmininkavusioms valstybėms – Danijai, Kiprui ir Airijai – už tai, kad atliko didelį darbą rengiant šį teisės aktų paketą.

2014–2020 m daugiametėje finansinėje perspektyvoje „Horizontas 2020“ programai, įskaitant Euratomo programą, skiriama 70,2 milijardų eurų.

Programa „Horizontas 2020“ yra pagrindinė Europos Sąjungos mokslinių tyrimų finansavimo programa, ji sustiprina Europos mokslo ir technologijų bazę, prisideda prie iniciatyvų užtikrinti augimą ir kurti naujas darbo vietas Europoje. Investicijos šioje srityje taip pat suteikia galimybių verslo įmonėms – kuriami pažangūs produktai bei paslaugos.

ES Taryba „Horizontas 2020“ galutinai priims gruodžio pradžioje.