BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Dovana aktyviems projekto „Draugiška mokykla“ dalyviams – viešnagė Jaunimo dramos teatre

Data

2005 01 01

Įvertinimas
0

Paskutinę rudens dieną Jaunimo dramos teatro užkulisiuose skardėjo Kauno, Anykščių ir Lazdijų mokinių balsai. Daugiau nei dvidešimt jaunųjų teatro mėgėjų kartu su savo mokytojomis į sostinę atvyko pasiryžę sužinoti ir perprasti kuo daugiau scenos meno ir teatro paslapčių. Ši ekskursija – dovana aktyviems projekto „Draugiška mokykla“ dalyviams.Vaikams buvo suteikta puiki proga pasidairyti ten, į kur vedančios durys skelbia: „Pašaliniams įeiti draudžiama“. Mokinius lydėję aktoriai Violeta Podolskaitė, Rimgaudas Karvelis ir režisieriaus asistentė Elena Ivaškevič jiems leido pasijusti tikrais teatro gyvenimo dalyviais.v
Pirmasis sustojimas – garsioji Jaunimo dramos teatro vestibiulį jau du dešimtmečius puošianti Romo Dalinkevičiaus freska. Ir pirmasis svečių išbandymas – trumpas teatro istorijos testas. Su visais klausimais šauniai susidoroję mokiniai suglumo paklausti, koks žmogus teatre yra svarbiausias? „Žiūrovas. Teatre svarbiausi esate Jūs. Be jūsų nebūtų nei mūsų, aktorių, nei apskritai teatro“, - vaikus drąsino V. Podolskaitė.

Kartu ekskursijoje dalyvavęs aktorius Rimgaudas Karvelis vaikams pristatė savo surengtą fotografijų parodą „Jaunimo teatro žvaigždės 1965-2005“, kurioje – daugiau nei šimtas garsių aktorių ir režisierių nuotraukų.

Vesdama svečius įprastiniu šio teatro aktorių keliu – siaurais koridoriais per grimo kambarius, garso įrašų studiją – iki pat scenos, ekskursijos vadovė V. Podolskaitė pasakojo apie kasdienį žiūrovams nematomą aktorių gyvenimą teatre. Smagios ir liūdnos istorijos, besipinančios su teatro raidos faktais, jaunų ir jau seniai pažįstamų aktorių veidai R. Karvelio nuotraukose, viešnagė grimo kambaryje, smagus pasidainavimas garso įrašų studijoje kartu su garso operatoriumi – ilgam išliksiantys įspūdžiai ir nuoširdus visų Jaunimo dramos teatro žmonių kvietimas pamilti teatrą ir dažniau skirti jam savo laisvalaikį.

Mokinių ekskursijos šiame teatre – projekto „Trečias skambutis“ dalis. Tai aktorės ir Tarptautinės teatrų vaikams ir jaunimui asociacijos „Asitežas“ (ASSITEJ) prezidentės V. Podolskaitės iniciatyva populiarinti teatrą tarp jaunimo , suartinti jaunuosius žiūrovus ir aktorius, padrąsinti jų dialogą, kad kuo daugiau jaunų žmonių, kaip sako V. Podolskaitė, „užsikrėstų teatro virusu“.

Projektą „Draugiška mokykla“ inicijavo Švietimo ir mokslo ministerija. Šiuo projektu siekiama stiprinti mokyklų savivaldą, visų mokyklos bendruomenės narių – mokinių, tėvų, mokytojų, mokyklos administracijos atstovų – bendradarbiavimą. Savo patirtimi kuriant draugišką mokyklą ir idėjomis mokyklos dalijasi bendrų renginių metu, taip pat interneto svetainėje www.draugiskamokykla.lt.


Informacijos ir ryšių su visuomene sektoriaus
vyriausiasis specialistas Arūnas Malinovskis
tel. 274 31 85