BDAR
Close

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Druskininkų sporto bazė pasirengusi priimti sportininkus

Data

2021 03 10

Įvertinimas
0
Drusk 7.jpg

Viena didžiausių sporto bazių Lietuvoje – Lietuvos sporto centro Druskininkų sporto bazė – pagaliau pasirengusi priimti aukšto meistriškumo sportininkus.

Šią savaitę baigta šio komplekso pridavimo Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai procedūra.

Analogiško objekto Lietuvoje nėra. Druskininkų sporto bazė pirmiausia skirta Lietuvos sportininkų rengimui. Bazėje galės vykti ir šalies, ir tarptautinės varžybos. Planuojama, jog komplekse bus vykdomos ir kai kurios Druskininkų savivaldybės socialinės programos, pvz., vaikai mokysis plaukti.

„Žinoma, nedovanotinai ilgai užsitęsė ši statyba. Tačiau šiandien galime džiaugtis, kad ji baigėsi ir pagaliau šioje bazėje galės treniruotis profesionalūs sportininkai, kurie turės puikias sąlygas ruoštis varžyboms“, – sakė švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgita Šiugždinienė.

Sporto bazėje įrengtas futbolo (natūralios vejos, pilnų išmatavimų) ir lengvosios atletikos (su visais sektoriais) stadionas su dengtomis tribūnomis ir 1500 sėdimųjų vietų žiūrovams. Stadionas turi potribūnines patalpas, kurios vienintelės kol kas liko nepriduotos – jų pridavimo procedūrą numatoma inicijuoti artimiausiu metu.

Taip pat Druskininkų sporto bazėje yra dirbtinos žolės-dangos futbolo stadionas (70x55 m), disko ir kūjo metimo treniruočių sektorius su natūralia veja, aštuonių takų 25 m ilgio baseinas, kuriame įrengta 100 stacionarių vietų žiūrovams, dvi krepšinio salės su 500 vietų žiūrovams, dvikovinių sporto šakų universali sporto salė, bokso salė su mini ringu ir bokso inventoriumi; treniruoklių salė, pritaikyta įvairioms sporto šakoms, 80 vietų apgyvendinimo patalpos.

Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Linas Obcarskas teigė, kad jau nuo penktadienio prasidės pokalbiai su federacijomis, kad jos pradėtų planuoti sportininkų treniruotes šiame centre.

Druskininkų sporto bazės statyba prasidėjo 2008 m. Kai 2019 m. spalio 1 d. likviduotas Kūno kultūros ir sporto departamentas, nebaigta centro statyba perduota Lietuvos sporto centrui.

Į sporto bazę investuota daugiau nei 30 mln. Eur. Statyba buvo finansuojama Valstybės investicijų programos lėšomis. Dėl lėšų trūkumo finansavimas užtruko daugiau nei 12 m., tačiau per šį laikotarpį objektas nepabrango.

Lietuvos sporto centras yra ŠMSM pavaldi biudžetinė įstaiga, kurios paskirtis – užtikrinti tinkamą valstybės sukurtos ir centrui valdyti perduotos sporto ir gyvenamosios paskirties infrastruktūros naudojimą sportininkų rengimo, aukšto meistriškumo sporto varžybų ir sporto renginių organizavimo bei kitos visuomenei naudingos veiklos tikslais.

 

Komunikacijos skyrius

El. paštas: [email protected]