BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


EBPO susitikime švietimo ministrai diskutavo apie įtraukios ir teisingos visuomenės kūrimą pasitelkiant švietimą

Data

2022 12 08

Įvertinimas
0
EDPC Ministerial 1.jpg

Šiandien vyko Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) šalių švietimo ministrų susitikimas. Pagrindinė diskusijų tema – įtraukios ir teisingos visuomenės kūrimas pasitelkiant švietimą.

Ministrai aptarė gaires, kaip EBPO galėtų geriausiai padėti šalims kurti veiksmingesnes švietimo sistemas ir išnaudoti sinergiją su kitomis politikos sritimis, kad švietimas ir mokymas prisidėtų prie geresnių ir teisingesnių ekonomikos ir darbo rinkos rezultatų, aktyvesnio socialinio dalyvavimo ir geriau veikiančios demokratijos.

Ministrai priėmė Deklaraciją dėl teisingos visuomenės kūrimo pasitelkiant švietimą užtikrinant įtraukų ir teisingą švietimą. Deklaracijoje atspindėtos pagrindinės diskusijų temos:

  • ugdymo programų pertvarkymas, kad jos atitiktų besimokančiųjų socialinius ir emocinius poreikius;
  • skaitmeninimo vaidmuo užtikrinant teisingumą ir įtrauktį;
  • mokymosi visą gyvenimą pagrindų sukūrimas;
  • kuo geresnis švietimo prisitaikymas prie darbo pasaulio;
  • kaip alternatyvūs kvalifikacijų pripažinimo būdai ir švietimo teikėjai gali paskatinti įtraukųjį mokymąsi visą gyvenimą ir modernizuoti švietimą.

Daugelis šalių susiduria su iššūkiais užtikrinant įtraukųjį švietimą. Susitikime pristatytas Įtraukties švieslentės projektas (Equity Dashbord), kuriame 35-iais rodikliais analizuojama, kaip užtikrinama įtrauktis EBPO valstybių švietimo sistemose.

Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ramūnas Skaudžius, pristatydamas Tūkstantmečio mokyklų programą pabrėžė, kad programa siekiama sumažinti nelygybę ir pasiekimų skirtumus tarp miestų ir kaimo vietovių bei skirtingų mokyklų. Ilgainiui siekiama užtikrinti, kad visose mokyklose būtų sudarytos kuo geresnės sąlygos mokytis visiems vaikams, nesvarbu, kur jie gyvena, kokia jų socialinė padėtis ar kokių specialiųjų poreikių jie turi.