BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Egzaminų pasirinkimo tvarka palankesnė abiturientams

Data

2003 01 01

Įvertinimas
0

Abiturientai galės laikyti brandos egzaminus ir iš tų dalykų, kurių jie nesimokė 11-12 klasėje, bet kurių įvertinimai jiems būtų reikalingi pasirenkant studijų programą. Tai numatyta Švietimo ir mokslo ministerijos patvirtintuose brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarkos pakeitimuose.

Naujai patvirtintos nuostatos yra palankesnės abiturientui pasirenkant brandos egzaminus. Iki šiol abiturientas galėjo pasirinkti ir laikyti brandos egzaminus tik tų dalykų, kuriuos jis mokėsi 11-12 klasėje.

Įsigaliojus šiam pakeitimui, kiekvienas abiturientas be keturių jo individualaus ugdymo plano dalykų brandos egzaminų, kuriuos reikia išlaikyti, norint gauti brandos atestatą, galės papildomai laikyti vieną ar du egzaminus tų dalykų, kurie neatitinka jo mokymosi profilio vidurinėje mokykloje.

Toks pakeitimas taip pat leis nelietuviškų mokyklų abiturientams kaip papildomą egzaminą pasirinkti ir laikyti lietuvių gimtosios kalbos egzamino teksto interpretacijos dalį, kurios įvertinimas naudojamas skaičiuojant konkursinį balą pasirinkus filologijos krypties studijų programas.

Išsamesnė informacija: Nacionalinis egzaminų centras, direktorius Vidmantas Jurgaitis, tel. (8 5) 2 75 61 80.


Informacijos ir ryšių su visuomene sektoriaus
vyriausiasis specialistas Edvardas Špokas
tel. 274 31 85