BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


ES mokslo ministrai pabrėžia inovacijų svarbą naujų darbo vietų kūrimui ir ekonomikos augimui

Data

2013 05 02

Įvertinimas
0
2013-05-02.2.jpg

ES mokslo ministrai pabrėžia inovacijų svarbą naujų darbo vietų kūrimui ir ekonomikos augimui
2013-05-02

Šiandien ES šalių narių mokslo ministrai susirinko į Dubline vykstantį neformalų ministrų susitikimą, skirtą konkurencingumo klausimams. Susitikime aptartas inovacijų vaidmuo sprendžiant šiuo metu Europai aktualiausias problemas – naujų darbo vietų kūrimą ir ekonomikos augimą.

„Kryptingos investicijos į mokslinius tyrimus gali vaisingai pasitarnauti sprendžiant svarbias Europos Sąjungos problemas. Skatinant inovacijas didinamas konkurencingumas ir kuriamos naujos nešančios didelę pridėtinę vertę darbo vietos“, – sako švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

Mokslo politikos strategai svarstė, kaip sukurti inovacijoms palankią aplinką, skatinančią mokslo laimėjimus paversti rinkoje paklausiais produktais. Susitikime aptarta, kaip padidinti investicijų į mokslinius tyrimus efektyvumą, kaip užtikrinti Europos konkurencingumą pasaulyje panaudojant didelio poveikio technologijas, tokias kaip nanotechnologijos, mikroelektronika, pramoninės biotechnologijos. Ministrai taip pat akcentavo mažų ir vidutinių įmonių inovatyvumo svarbą.

ES šalių mokslo ministrai pažymėjo, kad investicijos į mokslinius tyrimus turi nešti grąžą – kurti naujas darbo vietas, augančią ekonomiką, stabilią visuomeninę aplinką.

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
El. p. [email protected]
Tel. (8 5) 219 1183