BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


ES Taryba ketina patvirtinti 2014–2020 m. mokslo ir švietimo finansavimo programas „Horizontas 2020” ir „Erasmus+”

Data

2013 12 02

Įvertinimas
0
minis.jpg

Lietuvos švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis gruodžio 3 d. pirmininkaus ES Konkurencingumo tarybos mokslinių tyrimų dalies posėdžiui. Susirinkę Briuselyje Europos mokslo ministrai planuoja patvirtinti dvi svarbias Europos Sąjungos 2014-2020 m. programas – „Horizontas 2020” moksliniams tyrimams ir inovacijoms ir „Erasmus+” švietimui, mokymui, jaunimui ir sportui. 

„ES Tarybai pirmininkaujanti Lietuva džiaugsis atlikusi du svarbiausius savo išsikeltus tikslus mokslo ir švietimo srityje – sėkmingai paleidusi į gyvenimą dvi naujas dideles Europos Sąjungos programas „Horizontą 2020” ir „Erasmus+”. Mums buvo malonu dirbti kartu su savo trio partneriais, su Danija, Kipru bei su Europos Komisija ir Europos Parlamentu siekiant bendrų tikslų – atviros ir augančios Europos. Šios dvi programos kuria tvirtą pamatą Europos ateičiai – naujų darbo vietų kūrimui, ekonomikos augimui, atveria jaunimui dideles galimybes įgyti darbo rinkai būtinų kompetencijų“, – sako Lietuvos švietimo ir mokslo ministras.
Europos mokslo ministrai taip pat planuoja siekti bendro požiūrio dėl naujos kartos viešojo ir privataus  sektorių partnerysčių. Devynios partnerystės sudarys galimybes didelio masto ir ilgo laikotarpio inovacijų veikloms pagal būsimąją ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programą „Horizontas 2020“ bei stimuliuos naujų darbo vietų ir ekonomikos augimą.

D. Pavalkis taip pat vadovaus Europos mokslo ministrų diskusijai apie viešojo sektoriaus modernizavimą siekiant, kad jis būtų inovatyvesnis ir efektyviau veiktų piliečių labui.


Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
El.p. [email protected]