BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Forume dėl aukštojo mokslo sutarta, kad reforma reikalinga

Data

2006 01 01

Įvertinimas
0

Švietimo ir mokslo ministerijos, Airijos Respublikos, JAV ambasados iniciatyva įvyko forumas „Aukštojo mokslo efektyvumas ir konkurencingumas“, kuriame akademinės bendruomenės, verslo, studentų atstovai ieškojo sutarimo dėl aukštojo mokslo kaitos poreikio ir jos principų.„Visi forumo dalyviai sutarė, kad žmogus, žinios, išsilavinimas yra didžiausia vertybė. Mokslo ir studijų plėtra yra pagrindinė prielaida sukurti pažangią visuomenę, konkurencingą ekonomiką“, - reziumuodama susitikimo metu nuskambėjusius pranešimus ir diskusijas pažymėjo Švietimo ir mokslo ministerijos sekretorė Danguolė Bublienė.

Diskusijose tiek akademinės bendruomenės, tiek verslo atstovai sutarė, kad konkurencija tarp aukštųjų mokyklų dėl studijų ir tyrimų finansavimo yra būtina. Taip pat sutarta, kad aukštajai mokyklai būtina autonomija ir mažesnis reguliavimas, tačiau reikia, kad mokykla nepamirštų ir savo misijos, bendradarbiavimo su miesto bendruomene, su savo esamais ir buvusiais studentais, realios atskaitomybės visuomenei ir valstybei.

Forumo metu pranešimus ir pavyzdžius iš efektyvumo ir bendradarbiavimo galimybių aukštajame moksle pateikė svečiai iš Airijos prof. Edward Walsh ir dr. Brian Nedwek. Jie pateikė Airijos ir JAV aukštųjų mokyklų bendradarbiavimo su verslu ir bendruomene pavyzdžius bei alternatyvių finansavimo šaltinių galimybes.
„JAV universitetai vykdo ne tik studentų, bet ir bendruomenės tęstinį mokymą, universiteto bibliotekos atviros visuomenei, verslininkams yra rengiami seminarai, kuriamos tęstinės magistro studijos, todėl verslas investuoja į universitetus“, - sakė JAV Maryvilio universiteto vykdomasis prezidentas Dr. Brian‘as Nedwek‘as.
„Mūsų universitetas didžiumą lėšų savo moksliniai veiklai ir studijų organizavimui surenka iš tarptautinių verslo įmonių, JAV korporacijų ar verslininkų, dažniausiai buvusių mūsų studentų“, - kaip galimybę nurodė Limerko universiteto (Airija) prof. Edward‘as Walsh‘as.

Ministerijos sekretorė pažymėjo, kad turim skatinti mokslo ir verslo bendradarbiavimą, taip pat pabrėžė, kad viena iš pertvarkos krypčių turi būti aukštojo mokslo kokybės užtikrinimas, tačiau studijų kokybės kūrimo procese turi dalyvauti visi – valstybė, aukštosios mokyklos, verslininkai, studentai.

Pasak ministerijos sekretorės visi sutaria, kad finansavimas studijoms ir mokslui turi didėti, tačiau kartu turi vykti ir aukštųjų mokyklų valdymo reforma. Aukštosios mokyklos pačios, pasinaudodamos suteikta autonomija turi rodyti iniciatyvą ir diegti geriausius vadybos modelius, o valstybė turi palaikyti ir skatinti šias iniciatyvas.


Ryšių su visuomene skyriaus
vyriausiasis specialistas Arūnas Malinovskis
Tel. (8 5) 2743185