BDAR
Close

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Globalios švietimo savaitės tema – klimato kaita

Data

2019 11 12

Įvertinimas
0
030.jpg

Lapkričio 18–24 d. Lietuvoje ir visoje Europoje rengiama 21-oji kasmetinė Globalaus švietimo savaitė. Tai informacinė socialinė kampanija, kviečianti mokyklų bendruomenes atkreipti dėmesį į šių dienų aktualijas: skurdo, nelygybės, vartojimo mažinimą, klimato kaitos sustabdymą.

Savaitės renginius Europos šalyse inicijuojantis Šiaurės-Pietų centras prie Europos Tarybos šiais metais daugiausiai dėmesio skiria klimato kaitai, tad 2019 m. renginių tema „Paskutinis klimato šauksmas!“.

Globalaus švietimo savaitės renginius Lietuvoje organizuoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Lietuvos vaikų ir jaunimo centru. Mokyklose, būreliuose, darželiuose kviečiame su vaikais kalbėtis apie kasdieninius mūsų įpročius, gyvenimo būdą, įsivaizduojamą ateitį ir būdus ją keisti. Vaikams ir jaunuoliams rengiama Globalaus švietimo iššūkių savaitė, meninės raiškos konkursas „Klimato kaitos atspindžiai“ ir „Veiksmo diena“.

Globalaus švietimo iššūkių savaitė kviečia mokytojus ir mokinius visą savaitę arba ir kasdien prisiimti bent po vieną, kaskart vis kitą, iššūkį, pvz., atsisakyti telefono, mėsos, popieriaus ar plastiko, surengti augalų sodinimo, pamokų be vadovėlių ar pamokų be kėdžių dienas. Tai skatins daugiau laiko skirti gyvam bendravimui, sveikai mitybai, judėjimui, atsisakyti perteklinio vartojimo.

Meninės raiškos konkursas „Klimato kaitos atspindžiai“ turėtų patraukti tuos mokinius, kurie ieško naujų, įdomių būdų kalbėti apie klimato kaitą. Pasirinkę vieną iš dviejų temų „Tada ir dabar“ ir „Jei Žemė būtų žmogus“ mokiniai kviečiami fiksuoti savo mintis, pastebėjimus nuotraukose, vaizdo įrašuose, muzikos, poezijos, prozos kūriniuose, piešiniuose ar plakatuose.

Keliose šalies mokyklose bus rengiama „Veiksmo diena“. Tai renginių ciklas, per kurį draugiškų aplinkai verslų atstovai, lektoriai mokyklose skaitys pranešimus, rengs kūrybines dirbtuves.

Daugiau informacijos ir registracija www.lvjc.lt/globalaus-svietimo-savaite-2019/.

Kontaktai pasiteirauti: Jolanta Markevičienė, Globalaus švietimo savaitės renginių organizatorė, tel. (8 5) 272 5319, 8 687 69703, el. p. [email protected].

 

ŠMSM Komunikacijos skyrius