BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Į ikimokyklinio ugdymo įstaigas susirenka kiek daugiau nei ketvirtadalis iki karantino juos lankiusių vaikų

Data

2020 12 18

Įvertinimas
0
025.jpg

Preliminariais iš savivaldybių gautais duomenimis, šiuo metu darželius lanko apie 27 proc. vaikų, veikia apie 90 proc. ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių, dirba apie 92 proc. darbuotojų.

„Dėkoju tėvams už solidarumą šioje sudėtingoje situacijoje, o darbuotojams – už pasiaukojantį darbą. Suprantu, kad visiems nelengva: ir šeimoms, ir dirbantiems pedagogams“, - sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Daugiausiai darželius lankančių vaikų yra Širvintų rajone (85 proc.), Neringos savivaldybėje (60 proc.), Trakų rajone (59 proc.). Mažiau kaip dešimtadalis visų darželinukų susirenka į Lazdijų (7 proc.), Ukmergės (8 proc.), Joniškio (8 proc.), Vilkaviškio (9 proc.) rajonų ikimokyklinio ugdymo įstaigas.

Trijuose didžiuosiuose miestuose daugiausiai vaikų karantino metu sulaukia Kauno miesto (52 proc.) darželiai, mažiausiai – Vilniaus miesto (25 proc.). Klaipėdoje darželius lanko 33 proc. iki karantino į juos ėjusių vaikų.

Nors vaikų ateina ir mažiau, grupės, pagal operacijų vadovo nustatytus reikalavimus, nėra jungiamos, laikomasi maksimalaus grupių izoliacijos principo. 

Kaip įprasta, įstaigose ir toliau dirba švietimo pagalbos specialistai – logopedai, specialieji pedagogai, psichologai, jie teikia konsultacijas. Jos teikiamos individualiai arba vienu metu dirbama tik su tos pačios grupės vaikais.

Pasak ministrės, džiugina dalies savivaldybių aktyvus įsitraukimas į problemos sprendimą ir lanksti pagalba įstaigų bendruomenėms, tiek dėl pedagogų skatinimo, tiek dėl mėnesinio ugdymo mokesčio.

Pagal ministerijai pateiktus savivaldybių duomenis, mokesčio atsisakė Vilniaus miesto savivaldybė, tokią galimybę svarsto Klaipėdos miestas.

 

 

 

Komunikacijos skyrius

El.p. [email protected]