BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Integruotas dalyko ir užsienio kalbos mokymas – ateities projektas

Data

2006 01 01

Įvertinimas
0

Gruodžio 8-9 dienomis Vilniuje vyko tarptautinė projekto „Integruotas dalyko ir užsienio kalbos mokymas” baigiamoji konferencija. Konferencijoje buvo aptartas trejų metų darbas įgyvendinant šio projekto tikslus Lietuvos mokyklose.Konferencijoje buvo pristatyta mokomoji knyga „Integruotas užsienio kalbos ir dalyko mokymas“ bei elektroninė jos forma (DVD). Knygoje apibendrinta projekte dalyvavusių Lietuvos mokyklų bei kitų šalių patirtis, taikant šį mokymo būdą ugdymo procese. Ši knyga skiriama užsienio kalbų mokytojams, dalykų specialistams, mokyklų vadovams ir visiems ugdymo proceso organizatoriams.

„Mūsų amžiuje jauniems žmonėms jau nebepakanka vien paprastų kalbinių gebėjimų, reikia papildomų ir kitokių galimybių mokantis kalbos – per kalbą įsisavinant papildomą nekalbinį turinį. Integruotas dalyko ir užsienio kalbos mokymas vertingas tuo, kad didina individualias ekonomines jauno žmogaus galimybes, gerina jo socialinę integraciją“, - sakė konferencijoje dalyvavęs Švietimo ir mokslo ministerijos valstybės sekretorius Dainius Numgaudis.

Profesorius Dieter Wolff iš Vokietijos konferencijoje pristatė integruoto dalyko ir užsienio kalbos modelį kaip naują akcentą ES švietimo politikoje ir apibendrino kitų Europos ir pasaulio šalių patirtį.

Alytaus „Dzūkijos“ vidurinė mokykla pirmoji Lietuvoje pradėjo įgyvendinti integruotą prancūzų kalbos, istorijos, geografijos ir kitų dalykų mokymą. Šiais metais mokiniams buvo įteikti pirmieji sertifikatai. Mokyklos vykdomam projektui vadovavo ekspertas iš Prancūzijos Jean Serandour, kuris konferencijoje apžvelgė projekto veiklą ir ateities planus. Didžiulę paramą projektui teikė Prancūzijos vyriausybė, Prancūzijos ambasada ir kultūros centras. Už nuopelnus vykdant projektą „Integruoto dalyko ir užsienio kalbos mokymas“ Prancūzijos vyriausybė konferencijoje „Palmės šakele“ iškilmingai apdovanojo „Dzūkijos“ vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotoją Viliją Sušinskienę.

Projektą „Integruotas dalyko ir užsienio kalbos mokymas“ įgyvendinti padėjo Britų taryba, pakvietusi darbui vieną žymiausių šio metodo ekspertą iš Jungtinės Karalystės Keith Kelly. Britų taryba organizavo mokytojų mokymą, mokyklų patirties sklaidą.

Nuo 2007 metų „Integruotas dalyko ir užsienio kalbos mokymas“ įtraukiamas į naują ES „Mokymosi visą gyvenimą“ programą. Jis prisidės prie tolesnės ugdymo proceso kaitos.

Daugiau informacijos: Nijolė Bazarienė, Švietimo ir mokslo ministerijos Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vyriausioji specialistė, tel. (8 5) 2743146, el. paštas: [email protected]

Ryšių su visuomene skyriaus
vyriausioji specialistė Aida Janionytė
Tel. (8 5) 2743136