BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Investicijos į mokslą per metus auga beveik trečdaliu

Data

2021 12 03

Įvertinimas
0
VII-Fortas-Biochemija-20190710-(HiRes)-9698.jpg

Vyriausybė, persvarsčiusi kitų metų valstybės biudžetą, atsižvelgė į švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės prašymą padidinti finansavimą mokslo sričiai. Asignavimai iš valstybės biudžeto mokslui ir studijoms kitais metais augs apie 97 mln. Eur (MTEP sričiai – 44,3 mln. Eur).

Šiandien Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos parengtam ir patobulintam 2022 metų valstybės biudžeto projektui. Investicijos į mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą (MTEP) iš valstybės biudžeto per metus išaugs beveik trečdaliu. Lyginant su pirminiu siūlymu, finansavimas MTEP papildomai didinamas 20 mln. eurų.

„Daug ir ilgai derėjomės, kad valstybė didintų investicijas į mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą. Už papildomas lėšas numatoma plėsti doktorantūros vietas ir podoktorantūros stažuotes, studentų mokslines veiklas, didinti bazinį MTEP finansavimą bei investuoti į tyrimus, nukreiptus į visuomenei aktualių sprendimų paiešką. Tai didžiulis įsipareigojimas visai mokslo bendruomenei“, – sakė J. Šiugždinienė.

Anot jos, Vyriausybė puikiai supranta investicijų į mokslo svarbą, todėl pritarta reikšmingam finansavimo didinimui.

Šie pokyčiai atitinka ir susitarime dėl Lietuvos švietimo politikos (2021–2030 m.) užfiksuotus parlamentinių partijų įsipareigojimus. Jame partijos įsipareigojo palaikyti atitinkamus sprendimus, reikalingus tvariam, tolygiam finansavimui užtikrinti. Viename iš įsipareigojimų sakoma, kad nuo 2022 metų kasmet tolygiai augant valstybės finansavimui, 2030 metų pabaigoje valstybės biudžeto asignavimai MTEP veiklai aukštajame moksle ir valdžios sektoriuje siekia ne mažiau kaip 1 proc. BVP (2018 m. reikšmė – 0,3 proc.).

 

Komunikacijos skyrius

El. paštas [email protected]