BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Įtakingasis „Politico“ – apie Lietuvoje pasirašytą susitarimą dėl švietimo politikos

Data

2022 02 08

Įvertinimas
0
037.jpg

Vienas įtakingiausių politikos naujienų leidinių Europoje „Politico“ rašo apie šių dienų švietimo iššūkius straipsnyje „Įgūdžių atotrūkio mažinimas pasitelkiant kūrybinį mąstymą“. Straipsnyje pateikiama ir Lietuvos patirtis, kalbama apie Lietuvoje pernai pasirašyto nacionalinio susitarimo dėl švietimo politikos svarbą.

Straipsnyje pabrėžiama, kad norint neatsilikti nuo besikeičiančių technologijų, studentai ir darbuotojai turi „išmokti mokytis“.

„Kaip Europos švietimo sistemos gali reaguoti į sparčiai augantį technologijų specialistų poreikį? Mokyti socialinių įgūdžių. Esminis dalykas: artimiausi automatizacijos ir trikdžių metai gali būti labai nepalankūs daugumai darbuotojų. Todėl darbdaviai ieško žmonių, kurie gali susitaikyti su sunkumais, mokytis darbo vietoje ir sugyventi su įvairiais asmeniniais ir virtualiais kolegomis“, – rašoma straipsnyje.

„Politico“ žurnalistė, rengdama šį straipsnį, kalbėjosi su Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto  ministre Jurgita Šiugždiniene, domėjosi mūsų šalies patirtimi, sprendžiant švietimo iššūkius.

„Esant tokiai technologinei pažangai, gebėjimas iš tikrųjų prisitaikyti ir turėti socialinių emocinių įgūdžių yra gyvybiškai svarbus“, – cituojama J. Šiugždinienė. 

Straipsnyje kalbama apie tai, kad Europos Komisija siekia, jog iki 2030 m. mokymuose dalyvaujančių suaugusiųjų dalis padidėtų iki 60 proc., o šiuo metu jų yra 37 proc. Gruodžio mėn. Europos Komisija priėmė pasiūlymą dėl „individualių mokymosi sąskaitų“ – asmeninių biudžetų, skirtų kursų išlaidoms padengti, kaip platesnės Europos įgūdžių darbotvarkės dalį.

„Darbdaviai reikalauja lankstumo: Europos profesinio mokymo plėtros centro ir Eurostato atliktos analizės duomenimis, 2020 m. 27 ES valstybėse narėse internetiniuose darbo skelbimuose dažniausiai buvo ieškoma darbuotojų, gebančių „prisitaikyti prie pokyčių“. „Kalbų mokėjimas“, „asmeniniai įgūdžiai“ ir „darbas komandoje“ aplenkė programinės įrangos žinias“, – pažymima straipsnyje. 

Teigiama, kad naujosios ES valstybės narės dinamiškiau imasi švietimo pertvarkos. Žurnalistė teiravosi J. Šiugždinienės, kaip Lietuva sprendžia klausimus, kai keičiasi valdžioje esančios partijos. 
Ministrė, kuri moderavo Lietuvos parlamentinių partijų susitarimo dėl švietimo pasirašymą, pasidalijo šia patirtimi, kuri sudomino ir straipsnio autorę. 

„Nors švietimo politika reikalauja ilgalaikės vizijos, pasikeitus vyriausybei, ji paprastai patiria sukrėtimus. Siekdama ištrūkti iš šio ciklo, Lietuva neseniai pasiekė svarbų susitarimą tarp visų parlamente atstovaujamų partijų – tiek valdančiųjų, tiek opozicijos – dėl bendros strategijos iki 2030 m. Dalis šio sutarimo apėmė bendrą kokybės standartą, kurį turi pasiekti visi vaikai, įskaitant ir socialinius emocinius įgūdžius. Pagal vieną bandomąjį projektą vaikams būtų suteikta galimybė, be tradicinio išsilavinimo, įgyti patirties dalyvaujant bendruomenių projektuose ir komandos formavimo mokymuose“, – apie Lietuvos patirtį ir pasiektą svarbų susitarimą rašo „Politico“. 

 

Komunikacijos skyrius

El. paštas [email protected]