BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


J. Šiugždinienė dalyvaus ES Tarybos posėdyje, darbotvarkėje – karo Ukrainoje įtaka

Data

2022 11 28

Įvertinimas
0
20221017PPEL7555101722.jpg
BNS nuotr.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė pirmadienį ir antradienį dalyvaus ES švietimo jaunimo, kultūros ir sporto tarybos posėdyje. 

Pirmadienį ES švietimo ministrai turėtų priimti Tarybos rekomendaciją dėl veiksmingų būdų pasiekti gerų mokymosi rezultatų, kurių tikslas – sumažinti mokyklos ir profesinio mokymo įstaigų nebaigusių asmenų skaičių ir prastus pagrindinių įgūdžių rezultatus. Taip pat bus tvirtinamos Tarybos išvados dėl gerovės skaitmeninio švietimo srityje rėmimo, bus nagrinėjama, kaip skaitmeninėje mokymosi aplinkoje būtų galima kuo labiau padidinti besimokančiųjų potencialą ir gerinti jų savijautą ir užtikrinti gerovę.

Ministrai dalyvaus politiniuose debatuose „Europos švietimo erdvė Rusijos agresijos Ukrainoje metu“. Jų metu bus diskutuojama apie tai, kaip Europos švietimo erdvė gali padėti šalinti ir švelninti tokių krizių  Rusijos agresija prieš Ukraina poveikį švietimui ir mokymui. Bus tariamasi, kokios priemonės turi būti stiprinamos arba naujai nustatomos, kad būtų sustiprintas Europos švietimo erdvės gebėjimas greičiau ir veiksmingiau reaguoti į tokias ekstremaliąsias situacijas.

Antradienį bus priimamos Tarybos išvados dėl tvarios ir prieinamos sporto infrastruktūros. Sporto ministrai bus kviečiami dalyvauti politiniuose debatuose tema ,,Ar pastarojo meto krizėmis galime pasinaudoti kaip galimybe ateityje vystyti sporto sektorių?”. 

Ministrai išsakys šalių pozicijas apie tai, kaip sporto sektorius gali prisidėti prie šių krizių sprendimo ir padėti sukurti stipresnę ir atsparesnę Europą ir koks ES ir jos valstybių narių vaidmuo šiame procese, kaip galima šias krizes paversti galimybėmis sporto sektoriuje ir kokių planų ar gerosios praktikos pavyzdžių valstybės narės turi. Šiuose debatuose dalyvaus UEFA prezidentas Aleksanderis Čeferinas ir Čekijos krepšinio federacijos prezidentas Jiří Welshas.