BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


J. Šiugždinienė inicijuoja bendrą Baltijos šalių ministrų kreipimąsi į Tarptautinį olimpinį komitetą

Data

2023 01 31

Įvertinimas
0
pexels-sima-ghaffarzadeh-11322876.jpg

Vasario 2 d. švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė nuotoliniu būdu susitiks su už sportą atsakingais Latvijos ir Estijos ministrais dėl bendro kreipimosi į Tarptautinį olimpinį komitetą (TOK). 

„Pakviečiau kolegas aptarti bendrą kreipimąsi į TOK dėl rusų ir baltarusių sportininkų dalyvavimo tarptautinėse varžybose. TOK svarstymai stebina blogąja prasme, yra nesuprantami. Tuo metu, kai laisvos ir demokratinės valstybės telkiasi kovai su Rusija ir jai talkinančia Baltarusija, didina paramą Ukrainai, TOK ieško specialių Rusijos ir Baltarusijos sportininkų dalyvavimo tarptautiniame sporte formų. 

Pastangos grąžinti Rusijos ir Baltarusijos sportininkus į varžybas prisidengiant neutralumo šydu padeda Rusijos ir Baltarusijos propagandai palaikyti šių šalių kriminalinius režimus teigiant, kad ne visi mato Rusiją ar Baltarusiją agresorėmis. Mes su tuo nesutinkame ir nenorime, kad mūsų sportininkai būtų priversti dalyvauti varžybose su agresorių atstovais ir aukoti savo, ir savo atstovaujamų valstybių bei visuomenių vertybes“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė J. Šiugždinienė.

Su kolegomis iš Baltijos šalių planuojama aptarti kreipimosi akcentus. Taip pat planuojama kreiptis į Šiaurės ir kitas šalis prisijungti prie šio kreipimosi į TOK.