BDAR
Close

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


J. Šiugždinienė: mokyklose ugdykime nepakantumą agresijai ir meilę laisvei

Data

2022 02 24

Įvertinimas
0
ukrainos veliava.jpg

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė dėkoja visoms mokykloms ir mokytojams, aptariantiems su mokiniais įvykius Ukrainoje. Tai pat skatina mokyklų iniciatyvas stiprinti mokinių pilietiškumą, atsakyti į jiems rūpimus klausimus, išreikšti paramą Ukrainai.

„Šio ryto žinios pakeitė įprastą darbo dienos pradžios rutiną. Ne vienam mokytojui teko atsakinėti į su pamokomis nesijusius mokinių klausimus apie įvykius Ukrainoje, apie karą, agresiją, to priežastis. Kartais pamokų temas padiktuoja aplinkybės, ir negalime, neturime tų temų apeiti, nes jos svarbios mokiniams.  

Labai dėkoju visoms mokykloms, kurios šiandien ar kitomis dienomis randa bei ras laiko kalbėtis aktualiais, karštais, sudėtingais klausimais – žinoma, atsižvelgiant į vaikų amžių, interesus, nuraminant juos,“ - rašoma ministrės laiške mokykloms.

Pasak ministrės, karas Ukrainoje, Europos šalyje, XXI amžiuje – šiuolaikiniam žmogui sunkiai racionaliu protu suprantamas įvykis  – skatina kalbėtis ne tik apie šio įvykio priežastis, bet ir bendrai apie agresiją, istorijos perrašinėjimą, karų prigimtį, valstybės valdymą, demokratiją, valstybių ir žmonių teises.  

„Palaikau ir palaikysiu visas mokyklų iniciatyvas stiprinti mokinių pilietiškumą, atsakyti į jiems rūpimus klausimus, išreikšti paramą Ukrainai. Apie tai kalbėdamiesi padedame mokiniams ugdytis pilietines vertybes – nepakantumą agresijai, meilę laisvei ir demokratinėms vertybėms“, - rašo ministrė.