BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


J. Šiugždinienė padėkojo mokslininkei I. Plikusienei už nuopelnus moksle ir įkvepiantį pavyzdį moterims

Data

2022 06 15

Įvertinimas
0
Šiugždinienė ir Plikusienė, ŠMSM nuotr..jpg
ŠMSM nuotr.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė pasveikino doc. dr. Ievą Plikusienę, Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto mokslininkę, laimėjusią L’Oréal-UNESCO programos „Moterims moksle“ Tarptautinių kylančių talentų apdovanojimą. Mokslininkė įvertinta už koronaviruso baltymų ir antikūnų sąveikų tyrimus.

J. Šiugždinienė pabrėžė, koks svarbus yra mokslininkių pavyzdys, galintis įkvėpti mergaites ir merginas siekti mokslo aukštumų.

„Labai džiaugiamės ir sveikiname, laimėjus tokį garbingą apdovanojimą. Dvigubai džiugu dėl to, kad tai yra programa, skirta paskatinti moteris tapti mokslininkėms. Linkime naujų atradimų ir toliau spręsti mūsų visuomenei aktualias problemas“, – sveikindama mokslininkę sakė ministrė.

„Kviečiu merginas, moteris drąsiai rinktis chemiją, fiziką, tiksliuosius mokslus. Jie atveria daugybę kelių ir padės jums susikurti puikią, įdomią karjerą“, – sakė doc. dr. I. Plikusienė.

Ji pridėjo, kad mokslininkams pandemija dar nesibaigė – tai tik darbų pradžia, todėl jų laukia daug neišspręstų uždavinių.

Tarptautinio pripažinimo už darbą apie koronaviruso baltymų ir specifinių antikūnų sąveikų tyrimus taikant naujos kartos optinius-akustinius jutiklius sulaukusi I. Plikusienė yra antra Lietuvos mokslininkė, kuri gavo šį prestižinį įvertinimą.

Tarptautinių kylančių talentų apdovanojimų laimėtojos buvo paskelbtos birželio pradžioje. Šie kasmet organizuojami L’Oréal-UNESCO programos apdovanojimai, skirti pasveikinti penkiolika perspektyvių mokslininkių iš viso pasaulio, siekia įvertinti moterų indėlį į mokslą.