BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


J. Šiugždinienė susitiko su verslo darbdavių organizacijų vadovais

Data

2022 06 07

Įvertinimas
0
IMG_9294 (1).jpg
ŠMSM nuotr.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė susitiko su verslo darbdavių organizacijų vadovais aptarti numatomus pokyčius švietime. Susitikime dalyvavo Lietuvos pramonininkų, verslo ir darbdavių konfederacijų, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų bei „Investors‘ Forum“ asociacijų atstovai.

J. Šiugždinienė su organizacijų vadovais diskutavo apie Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos tikslus bendrojo ugdymo, profesinio mokymo ir aukštojo mokslo srityse.

Susitikimo metu akcentuota būtinybė suteikti geriausias ugdymosi galimybes kiekvienam vaikui, mažinti bendrojo ugdymo pasiekimų skirtumus tarp savivaldybių. Aptarti siekiai padėti vaikams mokyklose greičiau atpažinti savo polinkius bei paskatinti juos iš anksto ruoštis studijoms aukštosiose mokyklose ar profesiniam mokymuisi.

Kartu su darbdavių atstovais diskutuota ir apie bendrojo ugdymo programų atnaujinimą, švietimo pagalbos stiprinimą, neformalaus ugdymo svarbą.

Aptariant šalies aukštojo mokslo situaciją, verslo darbdavių organizacijų vadovams pristatyti ministerijos inicijuoti Mokslo ir studijų įstatymo pakeitimai. Jais numatoma tobulinti studijų kokybę, paskatinti taikomųjų mokslų rezultatų gerinimą aukštosiose mokyklose, suteikti galimybę kolegijoms pradėti vykdyti profesinės magistrantūros studijų programas.

Susitikime taip pat akcentuoti verslo atstovų pateikti siūlymai dėl bendradarbiavimo su ministerija švietimo srityje, aptarta šių siūlymų įgyvendinimo eiga.