BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


J. Šiugždinienė: visi sportininkai valstybei vienodai svarbūs ir reikalingi

Data

2022 06 29

Įvertinimas
0
IMG_6959.jpg
A. Jarušaičio nuotr.

Aukščiausias vietas pasaulio ir Europos čempionatuose iškovoję sportininkai su negalia ir jų treneriai bus apdovanojami tokio pat dydžio valstybės premijomis kaip ir sportininkai, neturintys negalios. Vyriausybė šiandien pritarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlytiems valstybės premijų už pasiektus aukšto meistriškumo sporto laimėjimus sportininkams ir jų treneriams dydžių nustatymo ir skyrimo tvarkos pakeitimams. 

„Siekiame etapais suvienodinti valstybės premijų dydžius turintiems negalią ir jos neturintiems sportininkams bei jų treneriams už tokios paties lygmens laimėjimus svarbiausiose tarptautinėse varžybose. Visi sportininkai valstybei yra svarbūs, reikalingi, visų jų pergalės garsina Lietuvą, visi jie labai daug dirba, tad ir atlygį visi turi gauti atitinkamą.

Valstybės premijos – svarbi, bet tik viena iš sportininkų skatinimo priemonių. Labai svarbu ir kas mėnesį mokamos valstybės stipendijos. Jos, Seimui priėmus Sporto įstatymo pakeitimus, smarkiai ūgtelėjo, pasipildė valstybės lėšomis užtikrinamomis socialinėmis garantijomis ir tikrai prisidės prie geresnių sąlygų mūsų sportininkams sudarymo“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Šiandienos Vyriausybės nutarimu suvienodinami visų valstybės premijų dydžiai turintiems negalią ir neturintiems negalios sportininkams bei jų treneriams už to paties lygmens iškovotas vietas į olimpinių, paralimpinių ir kurčiųjų žaidynių programas įtrauktų rungčių sporto varžybose.

Nuo liepos 1 d. visiems pasaulio čempionams bus skiriama 28 tūkst. eurų valstybės premija. Iki šiol tokia premija skirta tik negalios neturinčių sportininkų varžybose dalyvaujantiems atletams, o pasaulio čempiono vardą sportininkų su negalia varžybose iškovojusiems sportininkams buvo skiriama 5 290 eurų premija. Atitinkamai už 2-ąją vietą dabar bus skiriama 17,6 tūkst. eurų (iki šiol už neįgaliųjų čempionato 2-ąją vietą skirta 4 232 eurų) valstybės premija, už 3-ąją vietą – 10,5 tūkst. eurų (iki šiol – 3 542 eurų).

Europos čempionų valstybės premija dabar sieks 14 tūkst. eurų – iki šiol už aukso medalius neįgaliųjų Europos čempionatuose buvo skiriama 2 852 eurų valstybės premija. Visų Europos vicečempionų premija dabar sieks 7 tūkst. eurų (iki šiol už neįgaliųjų čempionato 2 vietą skirta 2 116 eurų), bronzos medalio laimėtojų – 5,29 tūkst. eurų (šiuo metu už neįgaliųjų čempionato 3 vietą – 1 426 Eur) dydžio valstybės premija.

Valstybės premijų dydžiai yra siejami su bazinės socialinės išmokos (BSI) dydžiu, kuris kinta ir šiuo metu yra 46 eurai.

Vyriausybės nutarimu taip pat įtvirtinta, jog nuo 2025 m. bus sulygintos ir olimpinių, paralimpinių ir kurčiųjų žaidynių 1–4 vietų laimėtojams ir jų treneriams skiriamos valstybės premijos. Jų dydžiai sieks atitinkamai 1 525 BSI (dabartiniais skaičiavimais tai – 70,15 tūkst. eurų), 763 BSI (35 tūkst. eurų), 572 BSI (26,31 tūkst. eurų), 305 BSI (14 tūkst. eurų). 

Siekiant suvienodinti valstybės premijų dydžius turintiems negalią ir neturintiems negalios sportininkams bei jų treneriams, Seimo priimtuose naujuose Sporto įstatymo pakeitimuose įtvirtintas kriterijus dėl 12 varžovų dalyvavimo. Tai reiškia, jog maksimalaus Vyriausybės nustatyto dydžio valstybės premija bus skiriama sportininkams ir jų treneriams tik tais atvejais, kai rungtyje varžėsi ne mažiau nei 12 varžovų (nebent tarptautinė sporto šakos federacija apribotų varžovų skaičių). Tuo atveju, kai rungtyje, kurioje buvo pasiektas laimėjimas, varžėsi mažiau nei 12 varžovų, Vyriausybė nustatys mažesnį valstybės premijos dydį tokiomis proporcijomis, kiek varžovų trūksta iki 12.