BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


J. Šiugždinienės susitikimai su mokyklų vadovais – pasirengimui brandos egzaminams aptarti

Data

2021 03 05

Įvertinimas
0
lietuviu-kalbos-ir-literaturos-brandos-egzaminas-zirmunu-gimnazijoje-575511e30c588.jpg

Šiandien švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė pradėjo neformalius susitikimus su šalies gimnazijų vadovais, per susitikimus bus diskutuojama apie pasirengimą brandos egzaminams.

Penktadienį ministrė nuotoliniu būdu susitiko su Šiaulių, Panevėžio ir Utenos apskričių gimnazijų vadovais. J. Šiugždinienė per artimiausias savaites susitiks su visų šalies gimnazijų vadovais.

„Noriu padėkoti už jūsų lyderystę. Nuo jūsų, gerbiami vadovai, labai priklauso, kaip susidorosime su dabartine situacija, ar brandos egzaminų sesija bus sklandi. Norisi pajausti, kuo gyvenate, kas rūpi, kad galėtume padėti. Kviečiu į atvirą pokalbį apie tai, kaip gimnazijoms sekasi taikyti pasiūlytas pagalbos priemones, su kokiais iššūkiais susiduriate, kokių sprendimų ar pagalbos trūksta iš ministerijos“, - sakė J. Šiugždinienė.

Mokyklų vadovai kalbėjo apie mokinių konsultavimą, vaikų, kurie neturi tinkamų sąlygų mokytis namuose, ugdymą įstaigose. Vadovai pastebėjo, kad šiems vaikams pradėjus mokytis mokykloje, nors ir nuotoliniu būdu,  jų  mokymosi rezultatai pagerėjo.

Aktyviausiai diskutuota dėl brandos egzaminų organizavimo. Per diskusiją kalbėta, kad numatomas centralizuotas matematikos žinių patikrinimas norint išsiaiškinti, kaip abiturientai pasirengę laikyti matematikos egzaminą. Nacionalinės švietimo agentūros vadovė Rūta Krasauskienė informavo, kad brandos atestatus abiturientams bus galima išduoti iš karto po liepos 23 dienos, kai bus paskelbti pagrindinės sesijos rezultatai. Žinoma, tuo atveju, jeigu mokinys neketina teikti apeliacijų.

Priklausomai nuo to, kokia bus epidemiologinė situacija, tikimasi, kad bent mokslo metų pabaigoje abiturientai galės ateiti į mokyklas gyvoms kontaktinėms konsultacijoms. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos prašymu Vyriausybė yra skyrusi 390 tūkst. eurų mokinių papildomoms konsultacijoms.

Pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimas (PUPP) dešimtokams turėtų vykti balandžio pabaigoje elektroniniu būdu. Specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems mokiniams, taip pat mokiniams, kurie mokosi mokyklose tautinės mažumos kalba, užduotys bus pritaikomos, dešimtokai jas galės atlikti popieriuje, o ne elektroninėje sistemoje. Kovo viduryje numatomas bandomasis PUPP laikymas elektroninėje sistemoje.

 

Komunikacijos skyrius

El. paštas [email protected]