BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Jaunimo mokykloms – dešimt metų

Data

2003 01 01

Įvertinimas
0

lapkričio 6 d. 10 val. prasidėjo Švietimo ir mokslo ministerijos organizuojama Jaunimo mokyklų Dešimtmečio paminėjimo konferencija “Jaunimo mokykla: dabartis ir perspektyva”. Konferencija vyks Pedagogų profesinės raidos centre (Didlaukio g. 82, Vilnius). Konferencijos metu ministerijos, aukštųjų mokyklų bei jaunimo mokyklų specialistai skaitė pranešimus apie mokyklos mikroklimato, mokinių motyvacijos problematiką.
Darbo grupėse buvo diskutuojama bei ieškoma veiksnių, gerinančių mokyklos mikroklimatą bei didinančių moksleivių motyvaciją, o vizituose į jaunimo mokyklas stebėjo jaunimo mokyklų praktinę veiklą.

Jaunimo mokyklos atsirado prieš dešimt metų kaip priemonė padėti moksleiviams, dėl motyvacijos stokos ar kitų priežasčių negalintiems mokytis bendrojo lavinimo mokyklose, sugrįžti į švietimo sistemą .
Todėl jaunimo mokyklose mokymo procesas yra organizuojamas daugiau per aplinkos pažinimą, meninę saviraišką, pasitikėjimo savo jėgomis ugdymą. Jaunimo mokyklose taikoma savita vertinimo sistema, kad vaikas patikėtų savimi ir galimybe tęsti mokymąsi bendroje švietimo sistemoje.
Šiuo metu Lietuvoje veikia 25 jaunimo mokyklos. Daugiausiai jose mokosi 12 – 16 metų moksleiviai.
Informacijos ir ryšių su visuomene
sektoriaus vyriausiasis specialistas Arūnas Malinovskis
tel. (8-5) 274 31 85