BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Kalėdinė dovana pasaulio lituanistikos(baltistikos) centrams – akcija “Dovanok žodį lietuvišką”

Data

2005 01 01

Įvertinimas
0

Beveik 100 pavadinimų mokomosios ir metodinės literatūros, vadovėlių, pratybų, mokomosios medžiagos garso ir vaizdo kasetėse, elektroninėse laikmenose lietuvių kalbos mokymui ir mokymuisi bei specializuotos ir grožinės literatūros, skirtos tobulinti lietuvių kalbos žinias, artimiausiu metu pasieks pasaulio lituanistikos ir baltistikos centrus. Lėšas leidiniams skyrė Švietimo ir mokslo ministerija. Rengėjai Lietuvos institutas, Užsienio reikalų ministerija, Vilniaus universitetas.

Lietuvos institutas, pritardamas šiai iniciatyvai, Vilniaus universiteto sukomplektuotus leidinius persiųs į 25 lituanistikos ir baltistikos universitetinius centrus ar katedras 13-oje užsienio valstybių (Belgijoje, Čekijoje, Italijoje, JAV, Latvijoje, Lenkijoje, Prancūzijoje, Rusijoje, Suomijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, Vengrijoje, Vokietijoje). Tikimės, kad jų pastangų dėka šios puikios Lietuvos dovanojamos knygos, mokomoji literatūra pasieks adresatus. Dovanojamomis lietuviškomis knygomis galės naudotis studentai, dėstytojai, jos padės sudominti norinčius mokytis lietuvių kalbos ir skleisti žinias apie Lietuvą.

2003-aisiais metais Lietuvos instituto pirmą kartą inicijuota akcija “Dovanok žodį lietuvišką” tęsiama trečius metus. 2003 metais tokios akcijos metu lituanistikos centrams užsienyje buvo padovanota literatūros ir užsakyti periodiniai leidiniais beveik už 18 000 Lt, 2004 metais - už 70000 Lt. Šiais metais Švietimo ir mokslo ministerija skyrė 49 000 Lt. Ši akcija įgyvendinama glaudžiai bendradarbiaujant Vilniaus universiteto baltistais, vadovaujamais prof. Bonifaco Stundžios, koordinuojantiems programą “Lituanistika pasaulio universitetuose”. Jau daugiau nei 10 metų šie centrai kasmet gauna periodinius leidinius iš Lietuvos, kuruos užsako Vilniaus universitetas, o Švietimo ir mokslo ministerija finansuoja šią iniciatyvą.


Daugiau informacijos teirautis Tarptautinių programų skyriuje, Rūta Jacinavičienė, tel. 2663 448, el. p. [email protected]


Informacijos ir ryšių su visuomene Sektoriaus
vyriausiasis specialistas Arūnas Malinovskis
tel. 274 31 85