BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Kasmet stovyklose ilsisi vis daugiau socialiai remtinų vaikų

Data

2003 01 01

Įvertinimas
0

Kasmet daugėja norinčiųjų organizuoti vaikų vasaros poilsį ir šiomis paslaugomis besinaudojančiųjų, teigiama Švietimo ir mokslo ministerijos ataskaitoje dėl 2003 m. vaikų vasaros poilsio.Vasaros poilsio stovyklose pailsi ir daugiau socialiai remtinų vaikų. Šią vasarą vaikų poilsio stovyklose ilsėjosi 50 tūkst. socialiai remtinų vaikų. Tai 10 tūkst. daugiau nei pernai.

Socialiai remtinų vaikų poilsį finansuoja Švietimo ir mokslo ministerija. Šiemet tam skirta puse milijono litų daugiau - 2,9 mln. Lt. Lėšos paskirstytos konkurso būdu savivaldybėms, nevyriausybinėms organizacijoms, viešosioms įstaigoms. Iš viso konkursui pateikta beveik 2 tūkst. paraiškų.

„Kiekvienais metais vaikų vasaros poilsio programų konkursui pateikiama vis daugiau paraiškų, užimama daugiau socialiai remtinų vaikų, siūlomas įvairesnės poilsio galimybės“, - sakė Švietimo ir mokslo ministerijos sekretorius Alvydas Puodžiukas.

Šiemet vaikai galėjo ilsėtis 32 stacionariose, beveik 1,5 tūkst. dieninių, programinių (turistinės, sportinės, kūrybinės-meninės ir t.t.) stovyklų. Taip pat veikė 81 darbo ir poilsio stovykla. Vaikų vasaros poilsiui organizuoti buvo naudojamos mokyklų, mokyklų bendrabučių patalpos, buvo atviros sporto salės, kompiuterių klasės.

Lyginant su praėjusiais metais, šiemet išaugo stacionarių vaikų vasaros poilsio stovyklų skaičius: pernai buvo 27 , šiemet – 32.

Šiemet daugiau lėšų vaikų vasaros programoms finansuoti skyrė savivaldybės – 1, 4 mln. Lt. Tai 400 tūkst. daugiau nei pernai. Dosniausios buvo Kauno ir Panevėžio miestų savivaldybės.

Vaikų vasaros užimtumu taip pat rūpinosi Policijos departamentas, Šaulių sąjunga, Krašto apsaugos ir kitos ministerijos.

Kitais metais, įgyvendinant Vaikų socializacijos programą, kurią artimiausiu metu turėtų patvirtinti Vyriausybė, numatoma didinti vaikų užimtumo galimybes, plėsti bendradarbiavimą tarp atsakingų žinybų ir visuomeninių organizacijų.


Informacijos ir ryšių su visuomene
sektoriaus vadovė Nomeda Barauskienė
tel. 274 31 85