BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Kaune atidaromas modernus automechanikų rengimo centras

Data

2013 11 14

Įvertinimas
0
_DSC0030.JPG

Kauno statybininkų rengimo centre šiandien atidaromas Variklinių transporto priemonių remonto praktinio mokymo centras. Jis aprūpintas naujausia įranga, su kuria dirba pažangiausios šalies autotransporto įmonės. Čia mokysis ne tik mokiniai, bet ir visi norintieji įgyti kvalifikaciją, ją tobulinti ar persikvalifikuoti.

Pasak švietimo ir mokslo viceministrės Genoveitos Krasauskienės, nauja praktinio mokymo bazė sustiprins automechanikų paruošimo kokybę, pagerins besimokančiųjų pasirengimą praktinei veiklai ir sudarys palankesnes sąlygas mokytojams ir dėstytojams nuolat tobulinti kvalifikaciją.

„Praktinio mokymo stiprinimas yra vienas iš pagrindinių tikslų, kurį siekiame įgyvendinti tobulindami profesinį mokymą, artindami jį prie kiekvieno regiono darbo rinkos poreikių“, - sako G. Krasauskienė.

Naujame dviejų aukštų pastate vyks ir teorinis, ir praktinis mokymai. Įrengtos naujos variklių remonto dirbtuvės: automobilių apžiūros duobė, prie jos sumontuota automobilių išmetamųjų dujų ištraukimo ir pašalinimo įranga, paruoštos vietos automobilių pakėlimo įrenginiams, automobilių patikros stendams. Automobilių varikliai, su kuriais dirbs mokiniai, daug modernesni, juose galima imituoti daugiau ir įvairesnių gedimų. Dirbtuvėse  sumontuota automobilių plovykla ir dažykla.

Atnaujintos ir buvusios variklinių transporto priemonių remonto praktinio mokymo dirbtuvės.
Centras įsigijo modernų automobilio galios tikrinimo stendą, kuriame bus patikrinama, išbandoma variklio galia. Taip pat mokomųjų automobilių – lengvųjų, krovininį, autobusą. Įsigydamas  mokymo priemones, centras tarėsi su autocentrų vadovais, verslų atstovais, kokia įranga populiaresnė ir naudojama Kauno regiono autoservisuose.

Naujasis centras praplės Kauno statybininkų rengimo centro specialybių spektrą -  bus ruošiami automobilių elektromechanikai, kėbulų remontininkai, jų dažytojai.

Centro modernizavimui ir įrengimui skirta 8,6 mln. Lt, iš kurių didžiąją dalį sudaro Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama.


Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
[email protected]
Tel. (8 5) 219 1253