Kolegijos tapo regiono švietimo, kultūros ir naujovių diegimo centrais
Data
2005 01 01
Įvertinimas
Dėl kolegijų tinklo, formuojamo nuo 2000-ųjų, visoje Lietuvoje verslui rengiami aukštos kvalifikacijos specialistai. Jie yra puikiai vertinami darbdavių ir regionų valdžios. Tai konstatuota švietimo ir mokslo ministro Remigijaus Motuzo, viceministro Raimundo Mockeliūno, kitų ministerijos specialistų susitikime su valstybinių ir nevalstybinių kolegijų vadovais.„Kolegijų sektorius palyginti jaunas, bet jau gausus ir įtakingas, ypač regionuose. Kolegijos tampa švietimo, kultūros, meno židiniais, savo regione dažnai būna mokslinių inovacijų ir kitų naujovių diegimo pradininkėmis ir skleidėjomis“, - susitikimo metu pažymėjo ministras R. Motuzas.
Susitikime aptarti klausimai dėl kolegijų studijų tęstinumo, studijų programų lankstumo ir jų atitikimo kintančiai darbo rinkai, kolegijų absolventų įsidarbinimo, darbdavių dalyvavimo mokymo ir praktikos procesuose, galimybės nevalstybinių kolegijų studentams gauti paskolas studijoms.
„Apklausose pažymima, ypač dažnai - socialinių partnerių – darbdavių, kad kolegijos tapo vienu iš svarbiausių regionų plėtros veiksnių, tačiau nišų veiklai regionuose dar yra, ypač atliekant taikomuosius tyrimus ir vykdant konsultacinę veiklą, o aukštos kvalifikacijos specialistų poreikio augimas regionuose tik prisideda prie kolegijų populiarumo“, – sakė Specialistų rengimo departamento direktorius Romualdas Pusvaškis.
Lietuvoje veikia 16 valstybinių ir 11 nevalstybinių kolegijų. Jose mokosi per 43 tūkst. studentų, valstybinėse daugiau nei 33 tūkst., nevalstybinėse – per 10 tūkst. studentų.
Informacijos ir ryšių su visuomene
sektoriaus vyriausiasis specialistas Arūnas Malinovskis
tel. (8-5) 274 31 38