BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Kuriamas praktinio profesinio mokymo centrų tinklas

Data

2009 01 01

Įvertinimas
0

Lietuvos profesinio mokymo sistemoje kuriami aštuoni sektoriniai praktinio mokymo centrai, kuriuose jaunimas įgis profesijas, o specialistai atvyks tobulinti savo kvalifikacijos. Šiandien Švietimo ir mokslo ministerijoje pasirašytos tokių centrų steigimo sutartys. Iš Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų 2007-2013 metais šiam tikslui bus skirta 107 mln. Lt. „Pagrindinis šių centrų tikslas – užtikrinti, kad besimokantieji, naudodamiesi naujausiomis technologijomis ir profesijai reikalinga įranga, įgytų darbo rinkos poreikius atitinkančius praktinius gebėjimus,“ – sako Švietimo ir mokslo ministerijos profesinio ir tęstinio mokymo departamento direktorius Romualdas Pusvaškis.

Vilniuje bus steigiami inžinerinės pramonės ir geležinkelių transporto specialistų sektoriniai praktinio mokymo centrai, Kaune - medienos technologijų ir baldų gamybos bei kirpimo, grožio ir susijusių paslaugų, Klaipėdoje - siuvimo ir tekstilės produkcijos gamybos bei viešbučių, restoranų ir prekybos, Šiauliuose - didmeninės ir mažmeninės prekybos, o Molėtų rajono Alantos technologijų ir verslo mokyklos bazėje - žemės ūkio praktinio mokymo centras.

Projektų vykdytojai ES fondų lėšomis galės atlikti statybos ir rekonstrukcijos darbus, pirkti mokymui reikalingą įrangą, prekes bei paslaugas, dalį lėšų skirti projektų administravimui (pvz., sumokėti už komunalines paslaugas).

Naujaisiais centrais naudosis ne tik juos kuriančių mokyklų mokiniai, bet ir kitų to regiono profesinio mokymo įstaigų mokiniai, universitetų, kolegijų atitinkamų specialybių studentai, taip pat čia galės mokytis kiti, įgyti ar tobulinti tam tikrą kvalifikaciją siekiantys asmenys.

„Rengiame plataus profilio medienos specialistus visam Kauno regionui. Labai gerai, kad pagaliau buvo apsispręsta koncentruoti praktinio mokymo pajėgumus – juk nesame pajėgūs steigti keletą panašių modernia įranga aprūpintų mokymo centrų,“ – teigia Kauno statybininkų rengimo centro direktorius Stanislovas Janukaitis, kurio vadovaujamas centras kartu su Ukmergės technologijų ir verslo mokykla vykdo bendrą medienos technologijų ir baldų gamybos inovacijų praktinio mokymo centro projektą.

Sektorinių praktinio mokymo centrų kūrimo projektai finansuojami pagal 2007-2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 2 prioriteto „Viešųjų paslaugų kokybė ir prieinamumas: sveikatos, švietimo ir socialinė infrastruktūra“ priemonę „Profesinio mokymo infrastruktūros plėtra“.

Centrų steigimo sutartis pasirašė švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, Centrinės projektų valdymo agentūros, atsakingos už infrastruktūros projektus, direktorius Viktoras Sirvydis ir būsimųjų sektorinių praktinio mokymo centrų vadovai.

Daugiau informacijos: Romualdas Pusvaškis, Profesinio ir tęstinio mokymo departamento direktorius, tel. (8 5) 2191238; Gražina Rupeikaitė, Europos Sąjungos paramos valdymo skyriaus vedėja, tel. (8 5) 2191209.