BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Kviečiame į mokymus „Trauminėms patirtims pasirengusios mokyklos: rūpestis karo paveiktais vaikais“

Data

2022 05 12

Įvertinimas
0
UNESCO
UNESCO

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija ir Pasaulio sveikatos organizacijos biuru Lietuvoje organizuoja nuotolinius mokymus  (Trauma – Informed Schools: Caring for Children Affected by War).

Mokymai vyks 2022 m. gegužės 19 d. 14:00–17:00 val. Juose kviečiame dalyvauti mokytojus, mokyklų administracijos atstovus.

Tikslas – padėti mokytojams tobulinti gebėjimus rūpintis vaikais, kurie turėjo ypač neigiamų patirčių, tokių kaip karas Ukrainoje. Bus aptariama, kaip dėl karo patirtas smurtas, praradimai ar sielvartas gali paveikti jauno žmogaus fizinę, emocinę ir psichologinę sveikatą, kaip šios patirtys gali pasireikšti klasėje ir ugdymo procese.

Lektorė Maura Reap (JAV) pateiks rekomendacijas, kaip  sukurti saugią mokymosi aplinką ir kaip ją panaudoti plėtojant atsparumą bei stiprinant socialinius ryšius.

 M. Reap yra klinikinė psichologė, turinti daugiau kaip 20 metų darbo patirtį su smurtą, karą, stichines nelaimes ir priverstinį gyvenamosios vietos pakeitimą išgyvenusiais žmonėmis. Ji teikė psichikos sveikatos paslaugas ir vedė mokymus daugiau kaip 12-oje šalių, tarp jų – Afganistane, Irake, Sirijoje, Pietų Sudane, Tailande, Bosnijoje ir Hercegovinoje.

Psichologė akcentuoja holistinį ir įtraukiantį požiūrį, kai didžiausias dėmesys yra skiriamas individualiam ir bendruomenės atsparumui sukurti naudojant įrodymais grįstas ir kultūriškai priimtinas praktikas.

Mokymai vyks anglų kalba su sinchroniniu vertimu į lietuvių kalbą. Prisijungimo nuoroda čia. Vyks tiesioginė transliacija „Yuotube“ kanalu“.