BDAR
Close

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Lietuva deponavo prisijungimo prie Nairobio sutarties dėl olimpinio simbolio apsaugos raštus

Data

2021 02 10

Įvertinimas
0
nairobio.jpg

Vasario 9 d. Lietuvos Respublikos nuolatinis atstovas prie Jungtinių Tautų biuro ir kitų tarptautinių organizacijų Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas Lietuvos Respublikos Prezidento vardu deponavo jo pasirašytus prisijungimo prie Nairobio sutarties dėl olimpinio simbolio apsaugos raštus pas Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos (toliau – PINO) generalinį direktorių Daren Tang.

Tarptautinis susitarimas Lietuvai įsigalios praėjus mėnesiui po deponavimo. Įsigaliojus sutarčiai bus užtikrinta bendra tarptautinės olimpinės emblemos teisinė apsauga Lietuvoje.

Nairobio sutarties dėl olimpinio simbolio apsaugos ratifikavimo įstatymą Seimas priėmė 2020 m. gruodį.  

Olimpiniai žiedai – vienas labiausiai pasaulyje saugomų simbolių. Olimpinėje chartijoje įvardijama, jog olimpinė nuosavybė yra olimpinis simbolis (olimpiniai žiedai), vėliava, devizas, pavadinimai (įskaitant „olimpinės žaidynės“ ir „olimpiados žaidynės“), ženklai, emblemos, ugnis ir deglas, taip pat muzikiniai arba kiti kūrybiniai darbai, kuriuos olimpinėms žaidynėms užsako Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK), Nacionaliniai olimpiniai komitetai ir Olimpinių žaidynių organizaciniai komitetai. Vadovaujantis ta pačia taisykle, išskirtinai TOK priklauso teisės į visą olimpinę nuosavybę ir jos naudojimą pelno siekimo, komerciniais ar reklamos tikslais.

Olimpinė chartija nurodo, kad už olimpinių žaidynių ir olimpinės nuosavybės naudojimą yra atsakingas kiekvienos šalies nacionalinis olimpinis komitetas. Lietuvoje – Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK).

Prie 1981 metais Nairobyje pasirašytos sutarties yra prisijungusios 52 valstybės, Lietuva –53-oji.

Sutarties ratifikavimo projektą rengė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.