BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Lietuva kviečia stažuotis užsienio lituanistinių mokyklų mokytojus

Data

2021 03 04

Įvertinimas
0
ZEN_5848.jpg

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skiria valstybines stipendijas lituanistinėms studijoms ir mokytojus, dirbančius užsienyje, kviečia teikti paraiškas. Į stipendiją gali pretenduoti visi mokytojai, kurie dirba su ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikais, taip pat su suaugusiaisiais lituanistinio švietimo įstaigose užsienyje. Užsienio lietuvių bendruomenių nariai, lietuvių kilmės užsieniečiai taip pat gali gauti Lietuvos finansinę paramą lietuvių kalbos žinioms pagilinti.

Per studijas mokytojai turės galimybę pagilinti lietuvių kalbos žinias, tobulinti didaktikos ir ugdymo psichologijos kompetencijas, įgyti papildomų žinių apie Lietuvos kultūrą, istoriją, šiuolaikinį valstybės gyvenimą ir pan. Numatoma studijų trukmė - 15 kalendorinių dienų.

Paraiškas mokytojai gali teikti tiesiogiai studijas organizuojančioms aukštojo mokslo institucijoms: Vilniaus universitetui, Vytauto Didžiojo universitetui ir Klaipėdos universitetui. Vilniaus universitetas paraiškas priima iki balandžio 6 d., Klaipėdos universitetas iki balandžio 6 d., o Vytauto Didžiojo universitetas iki balandžio 12 d.

Paraišką galima siųsti tik vienam universitetui. Jas priima studijas organizuojantys universitetai,  dėl reikalavimų kandidatams ir reikalingų dokumentų reikia konsultuotis aukštųjų mokyklų pateiktais kontaktais. Daugiau informacijos apie studijas mokytojams čia.

Užsienio aukštųjų mokyklų studentai, dėstytojai, tyrėjai, taip pat aktyvūs užsienio lietuvių bendruomenių nariai, lietuvių kilmės užsieniečiai iš visų užsienio šalių taip pat gali pasinaudoti galimybe pagilinti lietuvių kalbos žinias. Jie kviečiami į mėnesio lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursus Lietuvos aukštosiose mokyklose. Kursus taip pat remia Švietimo mokslo ir sporto ministerija.  Paraiškas reikia teikti tiesiogiai kursus organizuojančioms aukštosioms mokykloms:

Vilniaus universitetui, Vytauto Didžiojo universitetui, LCC tarptautiniam universitetui

Klaipėdos universitetui. Daugiau informacijos apie lietuvių kalbos studijas čia.

 

Komunikacijos skyrius

El. p. [email protected]