BDAR
Close

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Lietuva su Ispanija pirmininkaus UNESCO regioninei konsultacijai kultūrinio ir meninio ugdymo tema

Data

2023 01 27

Įvertinimas
0
Kurybines jungtys nuotrauka.jpg

Sausio 30–vasario 1 d. nuotoliniu būdu vyks UNESCO regioninė ekspertų konsultacija kultūrinio ir meninio ugdymo tema. Ši konsultacija organizuojama rengiantis metų pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose vyksiančiai Pasaulinei UNESCO kultūrinio ir meninio ugdymo konferencijai. Regioninę konsultaciją, kurioje pakviesti dalyvauti 52 šalių ekspertai, finansuoja, jai pirmininkauja Lietuva ir Ispanija.

Tris popietes truksiančią konsultaciją sudarys šešios sesijos, kuriose bus kalbama apie dabartinius kultūrinio ir meninio ugdymo prioritetus ir iššūkius, integravimą į visus švietimo lygmenis, skaitmeninių technologijų vaidmenį stiprinant įtraukias ir atsparias visuomenes, žmogaus teisių ir kultūrinės įvairovės užtikrinimą, kultūrinių institucijų ir inovatyvių ugdymo metodikų reikšmę.

Sausio–vasario mėnesiais iš viso bus surengtos penkios skirtingiems regionams skirtos konsultacijos. Jose suformuluotos ekspertų įžvalgos prisidės rengiantis Pasaulinei konferencijai ir galutiniam jos rezultatui – naujos, šių laikų prioritetus, poreikius ir iššūkius atitinkančios kultūrinio ir meninio darbotvarkės sukūrimui (angl. UNESCO Framework for Culture and Arts Education).

UNESCO meninio ugdymo tema iki šiol yra surengusi dvi pasaulines konferencijas: 2006 m. Lisabonoje, kur buvo priimtos UNESCO meninio ugdymo gairės (angl. UNESCO Road Map for Arts Education), ir 2010 m. Seule, kuriame priimta Seulo darbotvarkė: meninio ugdymo plėtros tikslai (angl. Seoul Agenda: Goals for the Development of Arts Education). Abiejų konferencijų išvados turėjo įtakos ir Lietuvos švietimo politikai.

Pagrindinės iniciatyvos finansuoti minėtą tarpsektorinį renginį ėmėsi Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, prie jos prisidėjo ir Kultūros ministerija, bendrai skirdamos 15 tūkst. JAV dolerių. Tokia pačia suma prisideda Ispanijos kultūros ir sporto ministerija. Organizacinius klausimus iš Lietuvos pusės koordinuoja Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriatas.

Renginiui pirmininkaus asociacijos „Žinių ekonomikos forumas“ vadovas Arminas Varanauskas ir Ispanijos nacionalinio keramikos ir menų muziejaus kuratorė Liliane Inés Cuesta Davignon. Sveikinimo žodį renginyje tars švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ramūnas Skaudžius, taip pat UNESCO ir Ispanijos atstovai.

Lietuvai renginyje atstovaus Vilniaus švietimo pažangos centro vadovė Unė Kaunaitė, asociacijos „Kūrybinės jungtys” vadovė Milda Laužikaitė ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Kompetencijų ugdymo ir kultūrinės edukacijos centro Kultūrinės edukacijos koordinatorė Jolita Bečienė.

Išsamesnę informaciją apie renginį rasite čia.