BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Lietuvai pavyko įgyvendinti švietimo sistemos skaidrumą užtikrinančias priemones

Data

2003 01 01

Įvertinimas
0

Lietuvai pavyko įgyvendinti švietimo sistemos skaidrumą užtikrinančias priemones, šiandien sakė švietimo ir mokslo viceministras Rimantas Vaitkus tarptautinėje konferencijoje-studijų savaitėje „Atskaitomybė ir skaidrumas švietimo sistemoje".
„Svarbiausios priemonės siekiant skaidrumo – aiškus siekiamų tikslų bei rodiklių apibrėžimas, iš anksto priimtų taisyklių, mechanizmų taikymas ir įgyvendinimas, socialinių partnerių įtraukimas, plačios diskusijos kiekvienu priimamu klausimu“, - pabrėžė viceministras R. Vaitkus. Pasak viceministro R. Vaitkaus, mokyklinių autobusiukų pirkimo ir mokyklų renovacijos finansavimo skaidrumas, studijų bei mokslo pasiekimus ir kokybę įvertinanti aukštųjų mokyklų finansavimo metodika, brandos egzaminų reformos ir bendro priėmimo į aukštąsias mokyklas sistemos įgyvendinimas – tai tik keletas Lietuvoje įgyvendintų geros praktikos pavyzdžių siekiant sistemos skaidrumo.
Pranešimus apie konkrečias priemones skaidrumui užtikrinti ir jų taikymo būdus komentavo ir kiti Švietimo ir mokslo ministerijos bei jai pavaldžių įstaigų specialistai.

Spalio 13-19 d. Vilniuje vykstančioje konferencijoje „Atskaitomybė ir skaidrumas švietimo sistemoje“, kurioje dalyvauja dvylikos šalių delegacijos iš viso pasaulio, pristatomos Lietuvos švietimo programos prisidedančios prie švietimo skaidrumo.
Lietuva pasirinkta seminaro vieta už pasiekimus siekiant skaidrumo švietimo sistemoje.

Konferenciją organizuoja UNESCO Tarptautinis švietimo planavimo institutas, Švietimo ir mokslo ministerija, Atviros visuomenės institutas (OSI) Budapešte (Vengrija).


Informacijos ir ryšių su visuomene
sektoriaus vyriausiasis specialistas Arūnas Malinovskis
tel. (8-5) 274 31 85