BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Lietuvoje „Europos horizontas“ prasideda kovo 30–31 d., įvyks oficialus pristatymas

Data

2021 03 05

Įvertinimas
0
037.jpg

Lietuvos visuomenę ir mokslo ir inovacijų bendruomenę kovo 30–31 dienomis kviečiame į virtualų renginį, „Europos horizontas: galimybės Lietuvai“, pažymėsiantį naujosios Europos mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Europos horizontas“ pradžią. Planuokite dalyvauti jau dabar, registruotis kviesime netrukus.

Dviejų pusdienių renginio tikslas – pristatyti programą, aptarti, kaip „Europos horizontas“ galėtų prisidėti siekiant Lietuvos tikslų ir paskatinti Lietuvos dalyvius aktyviai pasinaudoti šios programos teikiamomis galimybėmis. Planuojama, kad renginyje dalyvaus daugiau kaip 500 dalyvių. Juos pasveikinti planuoja LR Prezidentas Gitanas Nausėda.

Renginio pirmąją dieną Europos Sąjungos inovacijų, mokslinių tyrimų, kultūros, švietimo ir jaunimo komisarė Mariya Gabriel apžvelgs, kokių Europos Sąjungos tikslų padės siekti naujoji programa. „Europos horizontą“ kaip politikos įgyvendinimo priemonę detaliau pristatys Europos Komisijos mokslo ir inovacijų direktorato generalinis direktorius Jean-Eric Paquet. Bus pristatyta kitų valstybių geroji praktika rengiantis dalyvauti naujoje programoje ir surengta politinė diskusija, kaip Lietuva galėtų geriau išnaudoti šios programos teikiamas galimybes. Antrąją dieną dalyviai bus detaliau supažindinti su programos struktūra ir galimybėmis būsimiems pareiškėjams.

„Europos horizontas“ – tai didžiausia iš visų ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programa, kurios įgyvendinimui numatyta skirti beveik 100 mlrd. eurų.

Renginį organizuoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Lietuvos mokslo taryba ir kitais partneriais.