BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Lietuvos ir Lenkijos švietimo bendradarbiavimui – simetrijos principas

Data

2003 01 01

Įvertinimas
0

Lietuvos ir Lenkijos švietimo bendradarbiavimas turi būti plėtojamas simetrijos principu, sutarė Vilniuje Lietuvos švietimo ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius ir Lenkijos švietimo ir sporto ministrė Krystyna Lybacka. Šalys stengsis sudaryti vienodas švietimo sąlygas lietuvių mokyklų vaikams Lenkijoje ir lenkų mokyklų moksleiviams Lietuvoje.
Švietimo ministrai apsikeitė informacija, kaip įgyvendinamas pernai Varšuvoje pasirašytas komunikatas, kuriame buvo įvardyti šalių įsipareigojimai.

Pasak ministro A. Monkevičiaus, Lietuvoje yra įgyvendinama tautinių mažumų švietimo strategija, kurios tikslai atitinka priimto komunikato nuostatas dėl lenkiškų mokyklų padėties gerinimo.

A. Monkevičius informavo, kad Lietuvoje leidžiami 240 pavadinimų lenkiški vadovėliai. Lenkų, kaip ir kitos tautinių mažumų mokyklos Lietuvoje, gauna didesnį mokyklų krepšelį, kaimo vietovėse išlaikomos mažakomplektės, neskaitlingos mokyklos lenkų mokomąja kalba. Visos mokyklos Lietuvoje sparčiai kompiuterizuodamos.

Mokyklos tarybos sprendimu, abiturientams lenkų gimtosios kalbos egzaminas gali būti privalomas.

Lenkijos švietimo ir sporto ministrė K. Lybacka užtikrino, kad lietuviškų mokyklų Lenkijoje finansavimas ateinančiais metais neblogės. Ministrė pranešė, kad išspręsti sklypo skyrimo Seinų gimnazijai klausimas ir ateityje galės būti pradėtos naujo gimnazijos pastato statybos.
Informacijos ir ryšių su visuomene
sektoriaus vadovė Nomeda Barauskienė
tel. 274 31 85