BDAR
Close

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Lietuvos ir Taivano mokslininkai ketina plėsti bendradarbiavimą

Data

2023 02 06

Įvertinimas
0
IMG_0119 (1).jpg

Lietuva ir Taivanas siekia stiprinti ir plėsti mokslo bendradarbiavimą, ypač lazerių fizikos ir biotechnologijų srityse. Taivane lankosi ir dėl naujų bendradarbiavimo perspektyvų tariasi Lietuvos mokslininkų delegacija.

Šalies mokslininkai buvo pakviesti pasidalinti savo pasiekimais ir aptarti bendradarbiavimo plėtros galimybes.

Lietuvos delegaciją sudaro Lietuvos mokslų akademijos vadovas prof. Jūras Banys, Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro vadovas prof. Gintaras Valinčius, prof. Virginijus Šikšnys, kiti mokslininkai.

„Siekiame susitarti dėl jau du dešimtmečius vykstančio Lietuvos ir Taivano mokslininkų bendradarbiavimo plėtros galimybių. Ieškome būdų stiprinti mokslinį bendradarbiavimą lazerių fizikos, biotechnologijų ir kitose abiem pusėms aktualiose srityse, plėsti jaunųjų mokslininkų mainus, kitus bendrus mokslinio bendradarbiavimo projektus“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministras Gintautas Jakštas.

Lietuvos mokslininkai lankosi Taivano mokslo institutuose, susitinka su Taivano mokslo ir technologijų centro, 32 mokslo institutus vienijančios Akademija Sinica vadovais, Taivano mokslo parkų ir centrų atstovais.

Viceministras G. Jakštas Taivano mokslo ir technologijų centro vadovus pakvietė dalyvauti Lietuvoje organizuojamame tarptautiniame „Life Sciences Baltic“ renginyje rugsėjo pabaigoje.

„Tai galėtų tapti gražia platesnio Lietuvos mokslo tarybos ir Taivano mokslo ir technologijų centro bendradarbiavimo pradžia ir atverti dar daugiau galimybių Lietuvos mokslininkams vykdyti šaliai svarbius mokslinius tyrimus biotechnologijų, lazerių ir kitose prioritetinėse srityse, bendradarbiaujant su stipriais šių ir susijusių sričių Taivano mokslininkais, bendrai naudojantis Lietuvos mokslo slėnių ir Taivano mokslo parkų infrastruktūra. Tokiam bendradarbiavimui skatinti bei remti susitarta sukurti ir naują dvišalę bendradarbiavimo programą“, – sako G. Jakštas.