BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Lietuvos mokyklas pasieks per du tūkstančius kompiuterių

Data

2002 01 01

Įvertinimas
0

Švietimo ir mokslo ministerija ir UAB “Sonex Kompiuteriai“ pasirašė pirkimo pardavimo sutartį dėl kompiuterių klasių įrengimo šalies mokyklose.Laimėjusi Švietimo ir mokslo ministerijos skelbtą atvirąjį konkursą kompiuterių klasėms Lietuvos mokyklose įrengti, UAB „Sonex Kompiuteriai“ iki š.m. pabaigos šalies mokyklose įrengs 254 kompiuterines klases už 4,97 mln. litų sumą.

Iš viso bus įrengtos 254 dviejų tipų klasės – 151 šešių mokymo vietų klasė ir 103 dešimties mokymo vietų klasės. Kiekvienoje iš klasių papildomai bus po kompiuterį mokytojui, lazerinį spausdintuvą, skenerį ir tinklo komutatorių. Iš viso mokykloms „Sonex Kompiuteriai“ pateiks 2233 „Vector“ kompiuterius, 254 lazerinius spausdintuvus ir skenerius. įdiegs visą reikalingą kompiuterinio tinklo įrangą bei pilnai paruoš kompiuterines klases darbui.

Konkrečios mokyklos, gaunančios kompiuterių klases, buvo parinktos savivaldybėse konkurso būdu, vertinant mokyklų sudarytus “Mokyklos informacinių technologijų diegimo” projektus bei atsižvelgiant į moksleivių ir kompiuterių santykį mokyklose.

Švietimo ir mokslo ministerija jau antri metai vykdo programą “Švietimas informacinei visuomenei”. Pagrindinis programos tikslas - pasiekti, kad baigiantys bendrojo lavinimo mokyklą moksleiviai, įgiję informacinių technologijų raštingumo standartą atitinkančių žinių, galėtų išlaikyti kvalifikacinius testus arba egzaminą.

Pirmajame programos vykdymo etape vienas svarbiausių programos uždavinių yra aprūpinti mokyklas kompiuterių įranga.

2001 m. Lietuvos mokyklas pasiekė apie 360 kompiuterių klasių (apie 6 tūkst. kompiuterių). Šiais metais – 364 kompiuterinės klasės. Praėjusiais metais vienas kompiuteriu naudojosi 20 9-12 kl. moksleivių (bendrai 40 moksleivių teko vienas kompiuteris). Tikimasi, jog šiais metais vienu kompiuteriu naudosis 17 9-12 kl. moksleivių (bendrai 36 moksleiviams teks vienas kompiuteris).


Informacijos ir ryšių su visuomene sektoriaus
vyriausiasis specialistas Edvardas Špokas
tel. 74 31 85