BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Lietuvos pirmininkavimo metu – naujos tendencijos ES mokslo finansavime

Data

2013 11 14

Įvertinimas
0
Mokslininkams.jpg

Lapkričio 14–15 d. Vilniuje vyks tarptautinė konferencija „Investuokime į tyrėjus“. Į ją susirinkę apie 200 ES mokslininkų ir ekspertų aptars mokslininkų profesijos patrauklumo, karjeros skatinimo, efektyvaus mokslo finansavimo klausimus. Tai svarbiausias mokslininkams skirtas renginys Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu. Konferencijos dalyvius pasveikins švietimo ir mokslo viceministras Rimantas Vaitkus.


Kaip pabrėžia švietimo ir mokslo viceministras, mokslo reikšmė Europos ateičiai ypatinga, tad svarbu drauge siekti, kad mokslininko ir tyrėjo profesija būtų patraukli ir kuo daugiau mokslininkų dirbtų bendram labui. „Kūrybingiems ir inovatyviems žmonėms reikia sukurti kuo palankesnį klimatą moksle“, – sako Rimantas Vaitkus.


„Nauju ES struktūrinių fondų periodu 2014–2020 m. Europa ir Lietuva atvers naują mokslo finansavimo puslapį. Todėl būtina, kad mokslininkai ir tyrėjai atsiversiančiomis galimybėmis pasinaudotų – tai būtų naudinga ir šalims, ir mokslininkams, ypač jaunimui, – akcentuoja švietimo ir mokslo viceministras R. Vaitkus. – Tikimės, kad tyrėjo profesiją Europoje pasirinks daug gabių jaunuolių“.

Šalia itin didelio dėmesio jaunimo pritraukimui į mokslą, konferencijoje bus kalbama apie mokslininko karjeros galimybes XXI amžiuje, ES investicijas į tyrėjus, mokslo bei verslo partnerystę bei naujausias tendencijas. Bus aptarta doktorantų ir jaunųjų mokslininkų padėtis, mokslininkų profesinio tobulėjimo galimybės, europiniai mokslinių tyrimų ir technologijų plėtros tinklai, taip pat tarpdalykiškumas ir inovacijos Europos Sąjungoje.

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
El.p. [email protected]