BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Lietuvos švietimo sistema yra pavyzdys siekiant skaidrumo, teigia tarptautiniai ekspertai

Data

2003 01 01

Įvertinimas
0

Šiandien Vilniuje prasidėjo tarptautinė konferencija „Atskaitomybė ir skaidrumas švietimo sistemoje“, kurioje dalyvauja Albanijos, Argentinos, Armėnijos, Botsvanos, Gruzijos, Indijos, Kenijos, Makedonijos, Meksikos, Tadžikijos, Ukrainos, Uzbekijos ministerijų vadovai ir atstovai. Lietuva pasirinkta seminaro vieta už pasiekimus siekiant skaidrumo švietimo sistemoje. „Mums malonu, kad tarptautiniai ekspertai pasirinko Lietuvą kaip šalį, kurioje galima parodyti daug gražių pavyzdžių ir švietimo skaidrumą užtikrinančių iniciatyvų. Tai reiškia, kad mums pavyksta ne tik programiniais pareiškimais, bet ir darbais įrodyti savo atvirumą, pastangas bei realius žingsnius užtikrinant skaidrumą švietime“, - sakė konferencijos atidaryme švietimo ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius.

Spalio 13 – 19 d. vyksiančios konferencijos metu dalyviams bus pristatomos prie švietimo skaidrumo prisidedančios Lietuvos švietimo reformos programos, pasibaigusi egzaminų reforma, švietimo finansavimo pokyčiai, rengiama moksleivių antikorupcinio švietimo programa ir kt.

Lietuvos atstovai ir švietimo specialistai supažindins konferencijos dalyvius su sėkmingomis iniciatyvomis, kurių ėmėsi Vyriausybė, norėdama pagerinti švietimo sistemos valdymo skaidrumą ir atskaitomybę. Seminaro dalyviai aplankys mokyklas ir kitas švietimo institucijas, susitiks su regionų vadovais, politikais, žiniasklaidos atstovais.

Šiandien konferencija vyksta viešbučio „City Park“ konferencijų salėje, L. Stuokos – Gucevičiaus g. 3 (Vilnius).

Rytoj, spalio 14 d., konferencija tęs darbą Švietimo ir mokslo ministerijoje, Kolegijų salėje. Pranešimus skaitys švietimo ir mokslo viceministras Rimantas Vaitkus, Švietimo politikos centro vadovas Algirdas Zabulionis, Studijų kokybės vertinimo centro direktorius Eugenijus Stumbrys.

Konferenciją organizuoja UNESCO Tarptautinis švietimo planavimo institutas, Švietimo ir mokslo ministerija, Atviros visuomenės institutas (OSI) Budapešte (Vengrija).Informacijos ir ryšių su visuomene
sektoriaus vyriausiasis specialistas Arūnas Malinovskis
tel. (8-5) 274 31 85