BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Lituanistinių mokyklų mokytojai baigiamuosiuose seminaruose dalijasi darbo patirtimi

Data

2022 04 26

Įvertinimas
0
DSC00791.JPG
Lituanistinių mokyklų mokytojai seminare Nidoje (2015)

Balandžio 23 ir 28 dienomis lituanistinių mokyklų mokytojai iš viso pasaulio seminaruose dalijasi darbo patirtimi, kaip jie per šiuos mokslo metus dirbo vadovaudamiesi Lituanistinio švietimo integruota programa ir naudodami interaktyvias mokymo priemones, paruoštas pagal šią programą.

Tai yra baigiamieji Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir Vilniaus lietuvių namų naujos programos ciklo seminarai. Per seminarus lituanistinių mokyklų mokytojai sužinojo, kaip taikyti Lituanistinio švietimo integruotą programą ir „Moodle“ aplinkoje sukurtas interaktyvias mokymo priemones, susipažino su lietuvių kalbos mokymosi ištekliais ir literatūra, mokymosi metodais ir jų taikymu pamokoje.

Šiais mokslo metais lituanistinių mokyklų mokytojai dirbo su interaktyviomis mokymo priemonėmis, skirtomis ikimokykliniam ugdymui ir 1 klasei. Buvo sukurta per 250 Lituanistinio švietimo integruotos programos „Moodle“ paskyrų, kuriomis gali naudotis mokytojai iš daugiau nei šimto lituanistinių mokyklų. Ypač svarbus lituanistinių mokyklų mokytojų įsitraukimas kuriant pamokų planus – buvo sukurti 45 pamokų planai. Šį savanorišką darbą dirbo ir su kolegomis dalijasi mokytojai iš Airijos, Belgijos, Graikijos, Singapūro, Vokietijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Jungtinės Karalystės, Švedijos, Šveicarijos, Norvegijos, Turkijos, Kanados, Australijos, Liuksemburgo, Italijos.

Pagal Lituanistinio švietimo integruotą programą mažieji 2-7 metų užsienio lietuviukai mokosi lituanistinėse mokyklose Europos, Šiaurės ir Pietų Amerikos, Australijos, Azijos kraštuose. Nors nuotolinės mokymo priemonės sukurtos ikimokykliniam ugdymui ir 1 klasei, kūrybingi lituanistinių mokyklų mokytojai plečia programos taikymą ir pagrindiniame ugdyme. „Šioje programoje pateikta medžiaga man yra tarsi kelrodis, pagalba orientuojantis, kaip ruoštis pamokai. Orientuodamasi pagal „Moodle“ rengiu užduotis ir vyresnių klasių mokiniams“, - sako Airijos lituanistinės mokyklos  „Rytas“ mokytoja Kristina Stankevičienė.

Šiuo metu kuriamos interaktyvios mokymo priemonės 2-10 klasių lituanistinių mokyklų mokiniams.

Lituanistinio švietimo integruota programa neseniai buvo atnaujinta švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu, įtvirtinančiu mokymosi pasiekimų lygmenų aprašus. Tai leis lituanistinėms mokykloms savo ugdytiniams išduoti lituanistinio švietimo pažymėjimus.

Prie lietuvių kalbos mokymo programos tobulinamo, mokymo priemonių kūrimo, pasiekimų vertinimo įteisinamo svariai prisideda Vilniaus lietuvių namai, Pasaulio lietuvių bendruomenės Švietimo komisija, Lituanistinių mokyklų asociacija, kraštų švietimo tarybų pirmininkai bei lituanistinio švietimo mokytojai.