BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Ministerija po revizijos atsisako apie 59 tūkst. kv. m turto

Data

2018 01 25

Įvertinimas
0
ministerija.jpg

Švietimo ir mokslo ministerija, atlikusi valdomo turto analizę, nustatė, kad per 100 pastatų ir statinių yra neefektyviai naudojami, todėl nutarta jų atsisakyti, perduodant Turto bankui. Šio nekilnojamojo turto likutinė vertė siekia daugiau nei 5 mln. eurų. Šiuos pastatus pardavus, gautos lėšos grįš į valstybės biudžetą.

„Dalis nuo sovietmečio švietimo sistemai priklausančių patalpų tapo nesusijusios su švietimo veikla ir prarado funkcinę reikšmę. Šiandien jos tapo ministerijos išlaidomis, kurios nekuria pridėtinės vertės, todėl svarbu, kad švietimo įstaigos racionaliai naudotų turimą turtą, atsisakytų didelių ir daug išlaidų reikalaujančių pastatų. Išskaidrinę turto valdymą ir sumažinę kaštus, turėsime daugiau galimybių lėšas nukreipti ten, kur jos reikalingiausios ir atsiperka labiausiai – mokytojų ir dėstytojų atlyginimams, švietimo kokybės gerinimui”, – sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Pasak ministrės, dabar beveik pusė visų švietimo lėšų (46 proc.) keliauja plačiam mokyklų tinklui išlaikyti: mokyklų pastatams prižiūrėti, šildyti ir panašioms ūkio reikmėms. Todėl itin svarbu efektyviau naudoti lėšas ūkiui ir administravimui.

J. Petrauskienė primena, kad ir Valstybės kontrolė ne kartą yra pasisakiusi, jog turto, kuris neturi nieko bendra su institucijų vykdomomis funkcijomis, turėtų nelikti, o institucijų išlaikymo išlaidos – sumažėti.

Turto bankui bus perduoti per 100 šiuo metu nenaudojamų pastatų ir statinių. Daugiausia tai miesteliuose stovintys buvusių mokyklų pastatai, mokinių bendrabučiai ir kitos gyvenamosios patalpos, sandėliai, garažai, dirbtuvės, ūkiniai pastatai, administracinės patalpos. Didesnės dalies šių patalpų plotas viršija 1000 kv. metrų.

Dar keliolika pastatų ir statinių bus perduoti savivaldybėms, kurios gautas patalpas yra įsipareigoję pritaikyti švietimo ir kitoms visuomenės reikmėms.

Didžiausios likutinės vertės perduodamų pastatų daugiausia yra Vilniuje, daug patalpų yra priklausę Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centrui, profesinėms mokykloms. Bendras perduodamų pastatų plotas siekia apie 59 tūkst. kv. m.

Šie ilgą laiką Švietimo ir mokslo ministerijos pavaldžioms įstaigoms priklausantys pastatai  reikšmę prarado mažėjant mokinių skaičiui, mokymo programas pritaikius rengti šiandien paklausius specialistus, duris atvėrus dešimtims modernių profesinio mokymo centrų, optimizuojant mokyklų tinklą.


Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
Tel. +370 5 219 1200
El. paštas [email protected]